Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Młodzicy > I liga (Kraków) M
Wisła 2000 najlepsza w Opolu, Sobolewski królem strzelców2011-12-06 20:41:00

Po wygranym turnieju w Jeleniej Górze i 3. miejscu na turnieju w Brzegu zawodnicy Wisły z rocznika 2000 kontynuują udaną passę. W miniony weekend wygrali turniej w Opolu.

Relacja ze strony wisla-krakow.net:

8 zespołów uczestniczących w mocno obsadzonych zawodach grało systemem każdy z każdym. Długie, 17-minutowe mecze i duża ilość spotkań stawiały przed drużynami wysokie wymagania. W pierwszym meczu zagraliśmy z MUKS-em Dąbrowa Górnicza, który okazał się czarnym koniem zawodów. Szybko strzelona bramka przez Huberta Sobolewskiego i kontrola gry wskazywały na udany początek. Niestety, w końcówce MUKP dość nieoczekiwanie wyrównał.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozpoczął słabo i to Widzew objął prowadzenie. Stracona bramka obudziła nasz zespół, który przejął inicjatywę, narzucił swój styl gry i wypunktował rywala. Skończyło się 4-1, a bramki strzelali: Wiktor Niewiadomski, Franek Wróblewski, Hubert Sobolewski i Mati Prokop.

W 3. serii gier byliśmy świadkami jednego z najlepszych spotkań turnieju. Wisła zmierzyła się ze Śląskiem. Prowadzenie zespołowi Białej Gwiazdy dał Hubert Sobolewski. Późniejsza wymiana ciosów z obu stron długo nie przynosiła efektów. W końcówce zespół Śląska wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym. Z pierwszym strzałem Kuba Ostroga sobie poradził, przy dobitce nie miał szans i mecz zakończył się podziałem punktów. Po końcowym gwizdku oba zespoły zatańczyły na środku boiska do rytmu przyśpiewki „Wisła i Śląsk”.

Po przerwie obiadowej zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju. Na 2 gole Huberta Sobolewskiego opolanie odpowiedzieli jednym i zainkasowaliśmy kolejne 3 pkt.

Następny mecz był rewanżem naszego zespołu na GKS-ie Bełchatów za mecz w Chorzowie. Strzelanie przepięknym strzałem z półwoleja w samo okienko rozpoczął Wiktor Niewiadomski. Swoje 2 kolejne gole zdobył Hubert Sobolewski, a bełchatowianie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.

Po nieoczekiwanych rozstrzygnięciach w spotkaniach innych zespołów 2 zwycięstwa w ostatnich 2 spotkaniach dawały nam pewność zajęcia 1. miejsca. Oba mecze miały podobny, dramatyczny przebieg… Rozpoczynało się od prowadzenia Wisły. Ze Stadionem Śląskim Chorzów na 1-0 trafił Franek Wróblewski. Chorzowianie wyrównali na 4 minuty przed końcem. Nasz zespół rzucił się do huraganowych ataków. Szczęśliwym strzelcem upragnionego gola był Patryk Glanowski.

Z Górnikiem na prowadzenie wyprowadził nas Mati Prokop. Zabrzanie wyrównali na 3 minuty przed końcową syreną. I ponownie szalone ataki. Bramkarz rywali 2-krotnie ratował swój zespół. Do 3 razy sztuka… Na 50 sekund przed końcem zwycięskim trafieniem popisał się Franek Wróblewski i to nasz zespół został triumfatorem turnieju z okazji XV-lecia klubu UKS Rodło Opole i otrzymał niezwykle okazały puchar.

Najlepszym strzelcem turnieju został Hubert Sobolewski (syn Radosława Sobolewskiego, zawodnika drużyny seniorów Wisły), który został też napastnikiem z „Siódemce All Stars Turnieju”. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole uznany został Kacper Ostrowski.

W turnieju w zespole Wisły 2000 debiutowali: Kuba Ostroga - bramkarz, który przyszedł z Prokocimia, Kuba Janik - wyróżniający się zawodnik w roczniku 2001 oraz 2 zawodników z Tarnowa, którzy w ostatnim czasie podjęli treningi w Wiśle: Kacper Ostrowski i Mateusz Prokop.

WISŁA: Mateusz Buryło, Jakub Ostroga, Adrian Kudelski (kapitan), Kacper Pandyra, Jakub Janik, Patryk Glanowski, Filip Handzlik, Kacper Ostrowski, Kamil Kurzawiński, Wiktor Niewiadomski, Franek Wróblewski, Mateusz Prokop, Kacper Moskal, Hubert Sobolewski.

Trener: Rafał Wisłocki.