Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi
Wisła zdobyła Las Vegas2011-02-22 07:44:00

Juniorzy starsi Wisły Kraków wygrali międzynarodowy turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Las Vegas! W finale podopieczni trenera Dariusza Marca pokonali Idaho Rush Nike 1-0.

"Biała Gwiazda" zaczęła 3-dniowy turniej od remisu 0-0 z River City 92 Seely (Waszyngton), następnie pokonała 3-0 Newark SC Argonauts 91B (płn. Kalifornia) i również 3-0 Pride SC Predators 93 (Kolorado), zajmując 1. miejsce w grupie eliminacyjnej. W ćwierćfinale krakowianie zwyciężyli 1-0 Milan FC 93 (płn. Kalifornia), a w półfinale wygrali 1-0 z Santa Rosa United Gold 92 (płn. Kalifornia).

"18" Wisły zgłoszona na turniej:

Jakub Sypniewski, Aleksander Ślęczka, Rafał Konop, Kasjusz Piwowarczyk, Kamil Moskal, Marcel Rodziewicz, Alan Uryga, Mateusz Arian, Jakub Kaganek, Jakub Pułka, Dawid Litewka, Bartek Grabowski, Oskar Piech, Maciej Termanowski, Dawid Kamiński, Adrian Sosin, Maksymilian Michalski, Adam Popowicz. Trener: Dariusz Marzec.

W turnieju U19, w którym brała udział Wisła uczestniczyły w sumie 32 drużyny, w tym 25 z USA. Poza tym 3 zespoły z Meksyku, 2 z Kanady oraz po jednym z Dominikany i Polski.

W tegorocznej edycji turnieju Mayor's Cup w Las Vegas na starcie stanęły łącznie 332 drużyny w 11 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców (od 14 do 19 lat).