Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS

2-1 Furmański

Czerwona kartka: Szywacz (Wisła, 70).

WISŁA: Grabowski - Furtak, Lech, Bierzało (80 Przesławski), Szywacz - Sosin, T. Kolanko (85 B. Kolanko), Buras, Ferens - T. Zając, Kamiński.

UNIA: Dybowski - Kijak, Bachula, Więcek, Drwal - Kuzdra (63 Urasiński), Tyl, M. Kamiński, Szumlański, Niemczura (78 Furmański) - Uchwat (55 Małysiak).

W pierwszej połowie wiślacy mieli zdecydowaną przewagę, szybko rozgrywali piłkę, przeprowadzali składne akcje. Zdobyta na początku przez Kamińskiego bramka ustawiła grę. Tarnowianie zostali zepchnięci do defensywy. Podwyższył Sosin i do przerwy było 2-0.

Uśpieni prowadzeniem krakowianie po przerwie chyba zlekceważyli rywali, popełnili błąd w obronie, w efekcie Unia uzyskała kontaktowego gola. Na boisku zrobiło się nerwowo. Goście poczuli, że nie stoją na straconej pozycji i szukali swojej szansy w kontratakach. Po jednym z nich czerwoną kartkę za tzw. faul ratunkowy zobaczył Szywacz.

Po "ostrej" reprymendzie trenera Dariusza Marca grający w dziesiątkę wiślacy uspokoili grę w środku pola i utrzymali zwycięski wynik.

Unia miała w sumie więcej okazji bramkowych, ale grała nieskutecznie, a w dodatku nie miała szczęścia. W 90+2. minucie Jaskółki mogły wyrównać, lecz piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Białej Gwiazdy.