Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
Pasy wykorzystały szansę

Glinik Gorlice - Cracovia 0-6 (0-4)


0-1 Gala 15
0-2 Panek 24
0-3 Gala 34
0-4 Panek 37
0-5 Gala 56
0-6 Waśniowski 76
CRACOVIA: Drzewiecki (75 Maciejowski) - Łucarz, Moskal (65 Świt), Czernecki, Słowiak (70 Bieszczanin) - Dobosz (46 T. Dudek), Panek (46 Waśniowski), Gala - Wzorek (50 Dębowski), Ropski (60 Klimczyk), Wdowiak.

Cracovia zapewniła sobie drugie miejsce w rundzie jesiennej, co daje Pasom awans do wiosennej ligi makroregionalnej - obok Sandecji, a kosztem Wisły.

Krakowianie musieli w Gorlicach wygrać i uczynili to w wielkim stylu. W głównych rolach wystąpili pomocnicy - Gala zanotował hat-trick, a Panek dodał dwa gole.

Goście objęli prowadzenie po kwadransie. Poszła akcja ze środka na prawo, Wzorek wycofał na 20. metr, a Gala huknął nie do obrony w "okno". Niebawem Pasy podwyższyły. Wdowiak minął prawą stroną dwóch zawodników, dograł na 12. metr do Panka, który lewą nogą nogą, wewnętrzną częścią stopy, splasował piłkę w dalszym rogu. W kolejnej akcji Wzorek zagrał piętą do Gali, ten minął obrońcę i w sytuacji "sam na sam" strzelił do siatki obok bramkarza. Na 4-0 dla Pasów trafił technicznym uderzeniem Panek, przy asyście Ropskiego.

Po przerwie Gala skompletował hat-trick. Krakowianie wyszli z kontrą, Wdowiak rzucił prostopadłą piłkę na wychodzącego do przodu Galę, ten strzelił w golkipera Glinika, ale dobitka była już skuteczna. Szósty gol padł w zamieszaniu. Klimczyk podał do Waśniowskiego, który - z obrońcą "na plecach" - obrócił się i z 13 metrów posłał futbolówkę do bramki.

Komentuje Paweł Zegarek, trener juniorów Cracovii:
- Chłopcy byli bardzo umotywowani, gdy nagle - po niespodziewanym remisie Wisły z Górnikiem - otworzyła się szansa na awans. Już dzień wcześniej było widać ich mobilizację na treningu. Podeszli do gry bardzo profesjonalnie, nie dodali sobie punktów przed meczem, widziałem to i byłem spokojny o wynik w Gorlicach. Za ten profesjonalizm należą im się słowa uznania. Podobnie - za zaangażowanie i wolę gry w tej drużynie. Wszyscy bardzo ciężko pracują na treningach, by znaleźć się w jedenastce. Ale ci, którzy wchodzą z ławki też wnoszą jakość. Muszę pochwalić moich podopiecznych za realizowanie taktyki oraz za zaangażowanie w treningi i mecze.


ST (sportowetempo.pl)

WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty