Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > Małopolska Liga JS
Garguła nie pomógł Młodej Wiśle (FILM)2013-03-29 01:42:00

Wisła Kraków przegrała z Lechią Gdańsk 1-2 w meczu 20. kolejki Młodej Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 22. minucie Grzegorz Gulczyński.

Młoda Ekstraklasa: Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1-2 (1-1)

0-1 Kugiel 6

1-1 Gulczyński 22

1-2 J. Kamiński 67

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Straus – Brzeski, Kostrzewa. Czerwona kartka: Downar-Zapolski (Wisła). Widzów 50.

WISŁA: Bieszczad – Bartosz (72 Straus), Gulczyński, Uryga, Gniadek (85 Kuczak) – Brud, Szewczyk (46 Downar-Zapolski), Garguła (66 Tomalski), Buras – D. Kamiński, Kościelniak.

LECHIA: Sobczak – Przybylski (66 Jaroszek), Iwanowski, Powszuk, Krawat – Brzeski (46 Czychowski), Żmijewski, Kaszuba, Kostrzewa (56 J. Kamiński) – Czerwiński, Kugiel (83 Zbrzyzny).

Czwartkowe spotkanie, poprzedzone minutą ciszy ku pamięci tragicznie zmarłych kibiców Lechii, rozpoczęło się dobrze dla gości z Gdańska, którzy już w 6. minucie wykorzystali błąd wiślaków. Po dośrodkowaniu Andrzeja Kaszuby futbolówkę do bramki Białej Gwiazdy skierował Damian Kugiel. 12 minut później mogło być 1-1, ale po strzale Alana Urygi z dystansu piłka trafiła w słupek. W 22. minucie jednak podopiecznym trenera Kmiecika udało się wyrównać dzięki trafieniu Grzegorza Gulczyńskiego.

W drugiej części spotkania obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji pod bramką przeciwnika, ale ponownie błąd krakowian zadecydował o golu dla Biało-Zielonych. W 67. minucie piłkę po zbyt krótkim wybiciu Bieszczada przejął Jakub Kamiński, który z 16 metrów popisał się ładnym i celnym strzałem.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę – w 87. minucie czerwoną kartką ukarany został Jakub Downar-Zapolski.