Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS

Górnik Wieliczka - Wisła Kraków 1-7 (0-2)

Gole: Gabryś - Kościelniak 3, Zając 2, Kuczak, Marszalik
GÓRNIK: Papież - Żak (Pieprzyk), Kulma, Wyroba, Bilski (Machna) - Gabryś (Górni), Rudzik, Bułat - Ślęczka, Rajczyk (Juras), Mazur.
WISŁA: Grabowski - Oleksa (20 Bartosz), Bierzało, Ślęczka, Sosin (46 Stolarski) - Kościelniak, Prażnowski (65 Straus), Termanowski (46 Kuczak), Ferens (46 Marszalik) - Downar-Zapolski (55 Bartoszewicz), Zając.

Wisła zapewniła sobie prymat w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych i będzie reprezentować region w mistrzostwach Polski.

Po wygranym w efektownym stylu meczu była oczywiście wielka radość młodych wiślaków, tańce i śpiewy. Intonowano: "Mistrz, mistrz, nasz TS! Kto mistrzem jest...?"

Dominacja Białej Gwiazdy była bezdyskusyjna. Górnik walczył jeszcze w I połowie, w której stracił tylko dwa gole. Po przerwie wieliczanie strzelili bramkę na 1-3, ale krakowianie dołożyli jeszcze cztery.

Z siedmiu trafień Wisły bodaj najładniejsze było to drugie w wykonaniu Zająca, który z lewej strony, uderzył z 18 metrów prawą nogą w przeciwległe "okienko". Hat-trick w tym spotkaniu zaliczył Kościelniak.

Przed podopiecznymi trenera Dariusza Marca teraz kilka tygodni spokojnych przygotowań do I rundy MP.