Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi > Liga Małopolska JS

Krakus Nowa Huta - Gród Podegrodzie 5-2 (3-1)

4-1 Fudali 72
4-2 ??? 77
5-2 Fudali 82

KRAKUS: Michalec (80 Podstawa) - Biela, Dębowski, Tabor, Kuligowski (55 Groeger) - Kok (70 Fudali), Udziela, Gruszecki (70 Ryszawy), Gołdyn - Jagła (80 Szymczak), Piwowarczyk (46 Gawęda).

Krakus zaraz na początku miał dwie świetne okazje (Jagła i Piwowarczyk), ale zamiast prowadzić 2-0 niespodziewanie po 10 minutach przegrywał z beniaminkiem z Podegrodzia 0-1. Goście zdobyli gola z wolnego, piłka uderzona z 17 metrów wpadła nad murem w "krótki" róg.

Wyrównał niebawem Jagła, piłkę dograł mu z prawej strony wzdłuż bramki Kok. Asystent zamienił się w strzelca, uzyskując drugiego gola dla nowohucian na raty. Podwyższył po indywidualnej akcji Gołdyn. Lewą stroną wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał w lewe "okienko".

II połowa była początkowo wyrównana, gdyż goście próbowali odrobić straty. Bramkę mogli jednak i powinni zdobyć juniorzy Krakusa. Tabor wykonywał karnego, lecz nie zdołał pokonać bramkarza Grodu. Gol na 4-1 w końcu padł. Fudali, niedługo po wejściu na boisko, dostał podanie z lewej strony i głową przeciął lot piłki.

Gród nie rezygnował. 5 minut później po akcji lewą stroną i ograniu Gawędy nastąpiło dośrodkowanie do nie pilnowanego zawodnika, który z bliska uzyskał drugiego gola dla gości. Krakus odpowiedział piątą bramką. Fudali otrzymał piłkę ze środka pola i w sytuacji "sam na sam" strzelił z 10 m obok bramkarza.