Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > II liga (Wieliczka) JS

Czarni Staniątki - Gdovia Gdów 3-0 (1-0)

1-0 Szymon Błaziński 30

2-0 Maciej Włosiński 60 (karny)

3-0 Damian Gaj

CZARNI: Jakub Fiałka - Łukasz Jastrzębski (Jakub Bąk), Mateusz Lepa, Maciej Rydz, Maciej Włosiński, Patryk Wojtoń, Patryk Korol, Szymon Błaziński, Rafał Batko, Tomasz Smoleń (Damian Gaj), Damian Orzechowski (Konrad Janas).

W meczu na szczycie wielickiej II ligi juniorów Czarni Staniątki pokonali Gdovię 3-0.

Na początku drużyny "sprawdzały się", chciały zobaczyć co prezentuje przeciwnik. Czarni starali się grać piłką w środku pola, zmusić rywala do biegania za nią, lecz Gdovia konsekwentnie starała się utrudniać grę gospodarzom. Gospodarze kontrolowali grę, goście próbowali kontr i strzałów z dystansu, lecz nie przynosiło to efektu w postaci bramki. W końcu, w 30. minucie, Czarni wywalczyli rzut rożny, po którym piękną bramkę zdobył Szymon Błaziński. Po krótkim rozegraniu dopadł do piłki i mocno po "długim" słupku uderzył do siatki. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się, Czarni konsekwentnie utrzymywali się przy piłce, Gdovia zaś w dalszym ciągu liczyła na błędy obrońców ze Staniątek, których w tym meczu było bardzo niewiele.

W drugiej połowie gdowianie za wszelką cenę chcieli szybko odrobić stratę. Starali się więcej atakować i posyłać piłki na napastników, lecz podobnie jak do przerwy - bez efektu. Goście zapomnieli o obronie i w 60. minucie sfaulowali zawodnika ze Staniątek w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Maciej Włosiński. Po tym golu Czarni cofnęli się jeszcze bardziej i czyhali na kontrę i na to co zrobi Gdovia. Zawodnicy z Gdowa mimo kilku prób nie strzelili jednak kontaktowej bramki. Gospodarze zakończyli mecz dobrym akcentem - jeszcze jednym golem, którego autorem był Damian Gaj.

Przynajmniej do przyszłego tygodnia Czarni pozostaną na fotelu lidera.