Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > II liga (Wieliczka) JS

Gdovia Gdów – Batory Wola Batorska 5-0 (2-0)

5-0 Dziewiński

GDOVIA: Tyrański, Słabosz, Stopka, Radwański, Pacek (Głowacki), Stopa (Kaleta), Tobiasz, Godzik, Palonek (Tkaczyk), Tomczyk (Czyrnek), Klejdysz (Dziewiński).

BATORY: Wnęk, A. Rojewski, Dziadur, Wyka, Biela, P. Rojewski, Michalec, Wnęk, Szydłowski, Stasiak, Biernat, Wantuch, Wartak.

W niedzielne popołudnie liderująca w wielickiej II lidze juniorów Gdovia podejmowała na własnym stadionie przy ul. Krakowskiej broniącą się przed spadkiem drużynę Batorego Wola Batorska.

Mecze tych drużyn zawsze były emocjonujące nie tylko w rozgrywkach seniorskich. Batory w ubiegłym sezonie z Gdovią walczył o I miejsce w III lidze, tym razem drużyny miały dwa różne cele, gospodarze utrzymanie pozycji lidera, natomiast goście walczyli o byt na II-ligowym froncie.

Goście od pierwszych minut pokazali, że do Gdowa nie przyjechali się bronić, ruszyli mocno do ataku napierając na bramkę Tyrańskiego. Dobrze funkcjonująca obrona Gdovii w tym dniu skutecznie zatrzymywała ataki rywali. Głównie na wyróżnienie zasługuje w bloku obronnym Mateusz Radwański, który grał bezbłędnie w obronie oraz zaliczył dwie asysty. Pierwszą bramkę kibice zobaczyli dopiero w 30. minucie po strzale Godzika, a pięknym dośrodkowaniem popisał się właśnie wcześniej wspomniany Radwański. Drugą bramkę zdobył Klejdysz, również po dograniu od Radwańskiego, w 38. minucie.

Po zmianie stron na boisku atakowała już tylko Gdovia. W 55. minucie po prostopadłym zagraniu od Stopy znalazł się Dziewiński, podwyższając na 3-0. W 70. minucie otrzymał czerwoną kartkę Michał Dziadur po faulu na Palonku. Kolejne bramki zdobywali znowu Godzik i Dziewiński.

Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Obrała pozostaje liderem tabeli z przewagą 5 pkt nad Czarnymi Staniątki i Wilgą Koźmice Wielkie.