Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > II liga (Wieliczka) JS

Wieliczanka Wieliczka - UKS Sygneczów 1-6 (0-5)

0-5 Kamil Kuzikowski 42
0-6 Kamil Kuzikowski 56
1-6 ??? 68
SYGNECZÓW: Tomasz Szarek, Paweł Dziewoński, Dariusz Dziewoński, Łukasz Grabowski, Krzysztof Bajorek, Karol Baran, Kamil Kuzikowski, Szymon Nowak, Sebastian Kmiecik, Michał Michoń, Mateusz Pańczyk (50 Daniel Typuła).

Goście od początku starali się wywrzeć presję na rywalu, grali wysoko i nie pozwalali na ataki. Świetnie już na wstępie dośrodkowywał Kamil Kuzikowski, lecz niedokładnie uderzył pomocnik zespołu z Sygneczowa Szymon Nowak.

W 15. minucie po znakomitym dograniu Sebastiana Kmiecika piłkę do siatki Wieliczanki wpakował Karol Baran. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Znów napastnik gości dostał dobre podanie i w swoim stylu podwyższył wynik. W 30. minucie mocno uderzył Paweł Dziewoński, futbolówka odbiła się od poprzeczki, ale drugi z napastników Michał Michoń stał tam gdzie stać powinien i trafił w "długi" róg.

Było już 0-3, ale drużyna z Sygneczowa dopiero nabierała tempa. Po chwili znowu Sebastian Kmiecik dograł do Karola Barana, a ten skompletował hat-trick. Na zakończenie I połowy świetnym strzałem z ponad 20 metrów popisał się Kamil Kuzikowski i goście prowadzili aż 5-0.

Druga połowa to zupełne przeciwieństwo pierwszej. Dużo było w ekipie przyjezdnych strat, pomyłek i niewykorzystanych sytuacji. Jeszcze wprawdzie w 56. minucie Kuzikowski podwyższył na 6-0, ale później goście popełniali dużo błędów, co dało w końcu Wieliczance honorowe trafienie.

UKS Sygneczów odniósł kolejne zwycięstwo i goni czołówkę tabeli.