Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > II liga (Kraków B) JS
Niespotykany gest fair play podczas meczu juniorów (AKTUALIZACJA)2012-10-17 20:40:00

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce podczas niedzielnego meczu krakowskiej II ligi juniorów pomiędzy Wiślanami Jaśkowice a Skawinką.

W 57. minucie, po rzucie sędziowskim Kamil Banaś ze Skawinki chcąc oddać piłkę uderzył w taki sposób, że ta wpadła do bramki gospodarzy obok bezradnego bramkarza. W geście fair play juniorzy ze Skawiny, podopieczni trenera Mateusza Farbańca, pozwolili zaraz po wznowieniu gry zdobyć gola Wiślanom, nie przeszkadzając im w przeprowadzeniu akcji.

Postawa godna naśladowania!!!

Mówi trener Skawinki, Mateusz Farbaniec:
- Było to przy stanie 2-0 dla nas. Nasz zawodnik ucierpiał w zderzeniu z zawodnikiem Wiślan i leżał na murawie, ale akcja była kontynuowana przez gospodarzy. Po chwili jednak sędzia przerwał grę, by sprawdzić czy wszystko jest OK z poszkodowanym. Gra została wznowiona rzutem sędziowskim w okolicy środkowej strefy boiska. Piłkę uderzył nasz zawodnik Kamil Banaś, chciał, żeby bramkarz rywali ją złapał lub wznowił grę od swojej bramki. Ale futbolówka poleciała niemalże w samo "okienko"... Wszyscy byli zaskoczeni,  nawet sam wznawiający.
Jako że kiedyś opowiadałem moim zawodnikom o podobnej sytuacji jaką miał Ajax Amsterdam w meczu ligowym, toteż wiedzieli co to jest tak zwany gol fair-play lub "mercy gol". Powiedziałem im, żeby zagrali fair i oddali bramkę, którą niechcący zdobyli. Gospodarze wznowili grę, a moi podopieczni stali i nie reagowali, pozwalając rywalom zdobyć gola.
Po meczu pytali mnie czemu tak zrobiliśmy skoro nam się piłka należała. Ja tylko odpowiedziałem, że zawsze czymś takim możemy więcej zyskać niż stracić...

JS IIB Kraków: Wiślanie Jaśkowice - Skawinka Skawina 1-4 (0-2)

0-1 Nowaczyk 7
0-2 Michalec 14