Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi > II liga (Kraków B) JS

Grębałowianka Kraków – LKS Niedźwiedź 6-1 (2-1)

5-1 Cerazy 74
6-1 Szpilka 85
GRĘBAŁOWIANKA:
Marosek – Wielgus (67 Wąs), Czekaj, Palonek, Szczygieł (60 Pokrywa) – Gregorczyk, Szpilka (85 Lasota), Woźniak (77 Czocher), Wójcik (67 Szperna), Chmiel – Cerazy.

Pierwsze minuty to ataki gospodarzy, którzy próbowali przechwytywać piłkę już na połowie przeciwnika .Zaowocowało to kilkoma groźnymi sytuacjami. Jedną z nich, po dośrodkowaniu Woźniaka z rzutu wolnego, na bramkę zamienił Chmiel, który ładnie głową uprzedził bramkarza gości. Kilka minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć, ale w sytuacji "sam na sam" spudłował.

Zajęci atakami gospodarze całkowicie zapomnieli o obronie. W 19. minucie, po zamieszaniu pod bramką Maroska oraz kilku strzałach zawodników Niedźwiedzia, piłka jednak nie znalazła drogi do bramki Grębałowianki. W odpowiedzi na 2-0 podwyższył Chmiel, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Wkrótce było 2-1. Po błędach w kryciu, w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy znalazł się jeden z napastników przyjezdnych i pewnym strzałem w lewy róg zdobył bramkę kontaktową.

W drugiej połowie podopieczni Dariusza Ilnickiego zagrali bardzo dobrze i nie dali szans swoim rówieśnikom z Niedźwiedzia. Dużo akcji oskrzydlających, ładna gra w środku (m.in. wracającego po kontuzji Woźniaka) i pewne interwencje w obronie, gdzie na wyróżnienie zasłużyła para stoperów Palonek i Czekaj spowodowały, że goście nie mieli zbyt dużo do powiedzenia. Już w 48. minucie na 3-1 podwyższył Szpilka. Ładnym prostopadłym podaniem w tej akcji popisał się strzelec następnej bramki - Cerazy, który otworzył koledze drogę do bramki. Na 4-1 podwyższył  wspomniany najskuteczniejszy w tym sezonie strzelec Grębałowianki, a podawał Gregorczyk. Kolejne gole, mimo że trener Ilnicki postanowił dać pograć wszystkim zawodnikom rezerwowym, dalej padały. W 74. minucie Cerazy po asyście Szpilki strzelił swojego drugiego gola w tym meczu (a 10. w obecnych rozgrywkach). Wynik ustalił dobrze dysponowany tego dnia Szpilka, który strzałem w samo "okienko" nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Dobry mecz i zdecydowane zwycięstwo Grębałowianki, słowa uznania należą się całej drużynie.