Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy starsi > II liga (Kraków B) JS
Pogoń blisko zwycięstwa nad liderem2011-04-21 01:17:00

1-1 K. Dudek 68
POGOŃ:
Massalski (46 Szostak) - Szostakowski, Kowalski, Gajos, Wlazło, Solarz, Książczyk (46 Szymanek), Makowski, R. Dudek, Wędzony (76 Mazur), K. Dudek.
WANDA: Dziura, Otrębski, Baś, Spólnik, Włosowicz, Ogonek, Armatys, Kowalówka, Linczowski, Klęk (55 Moksa), Klasa (70 Rogala).

W pierwszym kwadransie Pogoń miała trzy szanse bramkowe. Dwóch nie wykorzystał Wędzony, a trzecim przypadku piłkę uderzoną przez K. Dudka z wolnego z 25 m z "okna" wyjął bramkarz Wandy.

W 18. minucie lider z Krakowa objął prowadzenie. Linczowski wykorzystał kiks obrońców miechowskich , piłka spadła za nimi, a zawodnik Wanda uderzył celnie w "długi" róg. Później on i Armatys próbowali parę razy strzałów z dystansu.

W 68. minucie Pogoń wyrównała. Makowski podał do Szostakowskiego, ten zagrał wzdłuż bramki, a K. Dudek zamknął akcję strzałem do siatki. Po chwili mogło być 1-2, ale z wolnego Linczowski strzelił tuż obok słupka. Minutę później doskonałą okazję mieli z kolei miechowianie. W sytuacji "sam na sam" K. Dudek mierzył w "długi" róg, ale skończyło się na kornerze.

Gospodarze mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść w ostatniej minucie. K. Dudek będąc sam na sam z bramkarzem podawał jeszcze do Mazura, ten trafił do siatki, ale sędzia uznał, że był na spalonym.