Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > II liga (Kraków A) JS
Ostatni wygrał z pierwszym2012-04-04 03:04:00

W pierwszym wiosennym spotkaniu juniorzy Zwierzynieckiego sensacyjnie pokonali 2-1 lidera rozgrywek - Bieżanowiankę. Goście przyjechali pewni swego, gdyż jesienią wygrali aż 12-2.

Zwierzyniecki Kraków - Bieżanowianka Kraków 2-1 (1-0)

1-0 Cabaj
2-0 Kuc
2-1 Chwaja (karny)
ZWIERZYNIECKI: Ryciak - Siwak (80 Kaim), Kuc, G. Płatek, Ciesielski - Skóra, Gajewski, Żmuda, Konopek, Cabaj - Rumian.
BIEŻANOWIANKA: Gurbiel - Witkowski, Wilgosiewicz, Chrobak, Delong (52 Krzak) - Nowak, Chwaja, Włodek, Saadeh - Chlipała (70 Pospuła), Baziak (46 Groblicki).

Od początku gospodarze narzucili swój styl gry i kontrolowali grę. Wkrótce było 1-0. Kuc rzucił długą piłkę z ok. 25 m, błąd popełnił obrońca Bieżanowianki, prawym skrzydłem urwał się Rumian, dograł wzdłuż bramki, a akcję zamknął Cabaj. Później oba zespoły miały okazje, ale ich nie wykorzystały.

W II połowie Zwierzyniecki grał konsekwentnie czekając na rywali i groźnie kontratakując. Świetne sytuacje mieli Skóra i Rumian. W końcu padła druga bramka. Z rzutu wolnego dośrodkował Cabaj, a nie pilnowany Kuc ze spokojem umieścił piłkę w siatce!

W końcówce Bieżanowianka wykonywała rzut karny za zagranie Żmudy ręką. Pewnym strzałem w środek gola zdobył Chwaja.

W ostatnich minutach gra często była przerywana faulami. Wynik do końca nie uległ zmianie i sensacja stała się faktem. Lider został pokonany przez ostatnią drużynę ligi!