Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > II ekstraliga (Kraków) JS

Skawinka Skawina - Wieczysta Kraków 1-3 (0-1)

0-1 Krystian Lasek 36

0-2 Mateusz Heretyk 55 (karny)

1-2 ??? 65

1-3 Kamil Wiewióra 87

Sędziowali: Daria Listwan oraz Tomasz Okólski i Jakub Olearczyk. Czerwone kartki: ??? - Grzegorz Kaczor (40. minuta – niesportowe zachowanie). Widzów 30.

WIECZYSTA: Małek - Pantoł, Gorczyca, Pruszczeński, J. Światek, Kaczor, Porębski, Dobosz, Heretyk, Lasek (80 Macioł), Wiewióra.

Trener: Robert Bieroń.

Zawodników Wieczystej w Skawinie przywitało bardzo dobrze przygotowane boisko. W pierwszej połowie goście prowadzili grę i stwarzali dogodne sytuacje do zdobycia bramek, jednak do 36. minuty brakowało piłkarzom z Chałupnika skuteczności. Wówczas gola zdobył Krystian Lasek. W 40 minucie Grzegorz Kaczor z Wieczystej i jeden z zawodników Skawinki opuścili murawę po czerwonych kartkach za niesportowe zachowanie.

Po przerwie to Skawinka przejęła inicjatywę. Mecz jednak układał się po myśli krakowian. W polu karnym faulowany był Kamil Wiewióra i pani Daria Listwan wskazała na 11. metr. Kapitan Wieczystej Mateusz Heretyk pewnie wyegzekwował jedenastkę.

Kilka chwil później po kontrowersyjnym rzucie wolnym piłka przeleciała obok muru i było 1-2. Gospodarze złapali wiatr w żagle, zrobiło się nerwowo, sporo było fauli, toczyła się nieustępliwa walka na każdym metrze boiska.

W końcówce Skawinka postawiła wszystko na jedną kartę, jednak po jednej z kontr, w 87. minucie, Kamil Wiewióra przypieczętował wygraną Wieczystej.