Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > I liga (Tarnów) JS
Okocimski bliski awansu do Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych2013-06-09 22:48:00

W sobotnim meczu I ligi juniorów starszych Tarnowskiego OZPN spotkały się: drużyna lidera rozgrywek - Okocimski KS i zajmująca szóstą pozycję Wisła Szczucin. Goście przyjechali do Brzeska w okrojonym składzie, wystawiając do gry „gołą” jedenastkę.

Okocimski Brzesko – Wisła Szczucin 4-1 (3-0)

1-0 Gałka 15

2-0 Szczygieł 26

3-0 Baran 44

4-0 Stolarz 52

4-1 ??? 55

Sędziowali: K. Imioło - Nowicki, J. Imioło (KS Brzesko). Żółte kartki: Szczygieł, Baran, Kania, Gałka, Stolarz - Cygan.

OKOCIMSKI KS: Kania – Stolarz, Kołodziej (60 Maciaś), Kot (60 Ryglowski), Kukla (40 Chudoba), Paterek (55 Grzesik), Ludwa, Stąsiek (50 Kurzywilk), Szczygieł, Baran – K, Gałka

WISŁA: Przemysław Krupa - Tomasz Struzik, Marcin Gubernat, Marcin Maziarz, Kamil Bednarz - Adrian Cygan, Patryk Łachut, Jakub Młodziński, Dariusz Kapuściak - Konrad Cygan, Wojciech Sypek.

Gospodarze od początku spotkania prowadzili grę, dłużej utrzymując się przy piłce i oni też pierwsi zdobyli bramkę, kiedy to w 15 minucie - po dokładnym podaniu Patera - Gałka umieścił piłkę w bramce rywali. Nadal stroną przeważającą byli miejscowi. W 26 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Szczygieł, który został sfaulowany w polu karnym Wisły Szczucin i sędzia podyktowała rzut karny. Piłkę na 11 metrze ustawił sam poszkodowany. Bramkarz wyczuł intencje wykonującego karnego odbijając piłkę przed siebie lecz przy dobitce Szczygła był już bez szans. Goście kilka razy uruchomili swych napastników, lecz linia obrony OKS pracowała bez zarzutu. Minutę przed końcem pierwszej połowy kapitan Piwoszy Baran pewnym uderzeniem zamienił na bramkę celne podanie Chudoby.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, nadal atakowali gospodarze a goście szukali swoich okazji wrzucając piłkę w przód lub po stałych fragmentach w pole karne. Następną bramkę również zdobyli miejscowi, Stąsiek wykonując rzut rożny wrzucił piłkę na długi słupek, a tam najwyżej wyskoczył Stolarz, który piękną główką zdobył czwartego gola dla miejscowych. Na następną bramkę nie musieliśmy długo czekać. w 55 minucie wykorzystując nieuwagę w poczynaniach defensywy Okocimskiego celnym lobem popisał się napastnik gości zdobywając bramkę na 4-1. Pomimo jeszcze kilku okazji z obu stron wynik meczu do końca spotkania się już nie zmienił i juniorzy starsi Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku mogli świętować swoje 19 zwycięstwo w sezonie. Za tydzień czeka ich ostatnie spotkanie w sezonie, które rozegrają na wyjeździe z Tuchovią Tuchów. Ostatnia kolejka będzie decydować o tym, kto awansuje do rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych w przyszłym sezonie. Zawodnikom z Brzeska brakuje 1 punktu do upragnionego celu, lecz jak zapewniają zawodnicy i ich trener Sławomir Rydz - nikt nie będzie się bawił w „kalkulacje matematyczne” i dlatego plan na Tuchów to zdobycie pełnej puli 3 punktów .