Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy starsi > I liga (Kraków) JS
Triumf SMS-u w biegach przełajowych piłkarzy2013-04-19 06:47:00

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie triumfowali w przełajowych biegach piłkarzy-juniorów wokół krakowskich Błoń, jakie odbyły się w środę.

Wśród juniorów młodszych pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie SMS Rafał Kluska i Kamil Bień. Również w kategorii juniorów starszych podium zostało opanowane przez uczniów SMS-u. Najlepszy okazał się Dominik Kościelniak (na co dzień trenuje w Wiśle Kraków), to już trzeci z kolei jego triumf: w 2011 zwyciężył w kategorii juniorów młodszych, a teraz ponownie wygrał rywalizację w grupie juniorów starszych. Na kolejnych miejscach uplasowali się Radosław Antolak i Adrian Chłoń.

Organizatorem tradycyjnych biegów jest Małopolski Związek Piłki Nożnej. Przedsięwzięcie ma na celu sprawdzenie przygotowania zawodników do rundy rewanżowej.

Na starcie tegorocznej edycji biegów pojawiło się 210 młodych zawodników. Reprezentowali dziewięć klubów takich jak: Wisła, Cracovia, Garbarnia, Hutnik, Krakus, Prokocim, Orzeł Iwanowice, Milenium Skawina, Akademia Piłkarska Zabierzów oraz dwie szkoły piłkarskie - Szkołę Mistrzostwa Sportowego (SMS Kraków) i Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży.

Przed rozpoczęciem biegów, uczniowie SMS-u złożyli kwiaty przy pomniku dr. Henryka Jordana w parku jego imienia.