Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy starsi > I liga (Kraków) JS
Osiem goli lidera z Zabierzowa, połowę strzelił Wysokiński

Wilga Golkowice - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 0-8 (0-3)

0-5 Wysokiński
0-6 Nazim
0-7 Wysokiński
0-8 Ramut

Aktualny lider rozgromił outsidera aż 8-0, połowę goli strzelił Wysokiński. Mecz przebiegał pod wyraźne dyktando gości, Wilga miała w całym meczu tylko trzy sytuacje.

Dobry początek dla zabierzowian zrobił Owczarczyk, który zamienił wrzutkę Kowalika z kornera na pierwszą bramkę. Kowalik asystował również przy golu nr 2. Po jego prostopadłym podaniu Domurat minął bramkarza i strzelił do "pustaka". Do przerwy było 3-0 dla Akademii  po tym jak Wysokiński wykorzystał karnego podyktowanego za faul na Kajaku.

Wysokiński zanotował w II połowie hat-trick, w sumie cztery razy trafił do siatki zespołu z Golkowic. Najpierw, po nieporozumieniu obrony gospodarzy, strzelił celnie z 10 metrów; później nie zmarnował podania Kowalika za obrońców, a swój osobisty festiwal zakończył - po dograniu Zębali - precyzyjnym uderzeniem w "długi" róg. W międzyczasie czwartą asystę zaliczył Kowalik, piłkę po jego prostopadłym zagraniu do bramki skierował Nazim. Wynik ustalił Ramut, po centrze Nazima z rzutu rożnego.