Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM

Dunajec Nowy Sącz - Górnik Wieliczka 2-0 (1-0)

1-0 Rosiek 20
2-0 Warzecha 71
DUNAJEC: Hyclak (72 Zieliński) - J. Potoniec (41 Dobosz), Olszanecki, D. Potoniec, Najduch - Iwański (72 Kmak), Ziemianek (55 Kurowski), Kliś (50 Majchrowski), Piszczek, Migacz (70 Groń) - Rosiek (60 Warzecha).

Dunajec pokonał outsidera rozgrywek Górnika Wieliczka 2-0. Zwycięstwo nie przyszło gospodarzom łatwo i musieli włożyć sporo sił, by zgarnąć 3 punkty.

Pierwsza połowa się odbyła. Warto odnotować jedynie sytuację, po której gospodarze objęli prowadzenie. W 20. minucie rzut rożny wykonywał Migacz. Piłkę zagraną na dalszy słupek zgrał głową Iwański i z najbliższej odległości do pustej bramki trafił Rosiek. Mecz wprawdzie toczył się pod dyktando Dunajca, jednak miejscowi nie potrafili znaleźć sposobu, by ponownie pokonać golkipera z Wieliczki.

Druga połowa zaczęła się od sporej przewagi sądeczan, ale ich akcje kończyły się na obrońcach Górnika. W miarę upływu czasu przewaga gospodarzy zaczęła się przekładać na bardzo dobre sytuacje bramkowe. Okazji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali Rosiek i Dobosz, a idealną wrzutkę Piszczka z lewej strony zmarnował Kurowski, który głową z 7 metrów minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Sukces Dunajca przypieczętował w 71. minucie Warzecha, który przejął futbolówkę po dalekim wykopie Hyclaka i posłał ją obok wybiegającego golkipera gości.