Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM

Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia Kraków 4-2 (1-1)

2-1 Szarek 62
3-1 Janczarzyk 67
4-1 Cetnarowski 70
4-2 Palczewski 77
Sędziowali Andrzej Potoniec oraz Jakub Sromek i Sławomir Rudzik (Nowy Sącz). Żółta kartka: Budek (Garbarnia).
SANDECJA: Kociołek – Nowakowski (74 Kowalik), Szarek, Tomaszek, Ciężobka, Maślanka (41 Bukowy), Nowak (59 Radzik), Kozak, Maślejak (72 Wiktor), Cetnarowski, Janczarzyk (74 Kulig).
GARBARNIA: Marut – Matysik, Onderka, Budek, Jaroszyński (70 Tomaszewski) – Pasionek (75 Łatka), Pabiś, Ząbek (75 Walentynowicz), Susuł – Kozik, Biernacik (72 Palczewski).

Biorąc pod uwagę wyniki juniorów młodszych Sandecji (7 wygranych i zaledwie jedna porażka z Wisłą), a także rozmiary ich ostatnich zwycięstw nad Górnikiem Wieliczka i Trzebinią (po 13-0), podopieczni trenera Stanisława Śliwy mogli się spodziewać w Nowym Sączu ciężkiej przeprawy.

Konsekwentna i cierpliwa gra w obronie, na jaką nastawili się goście, zdawała egzamin do 62. minuty. Wtedy przy rzucie rożnym wykonywanym przez Sandecję błąd popełnił zawodnik Garbarni stojący przy słupku, co kosztowało krakowian utratę drugiego gola. Zdobyta bramka była też przysłowiową wodą na młyn dla gospodarzy, którzy do tej pory – mimo optycznej przewagi i prowadzenia gry przez większą część spotkania – nie mogli znaleźć recepty na młodych Garbarzy.

Padły zatem kolejne dwa gole dla sądeczan, a rozmiary porażki Młodych Lwów zmniejszył w 77. minucie wprowadzony na boisko Szymon Palczewski.

Wcześniej, jeszcze przy otwartym wyniku spotkania, szukali Brązowi swoich szans w strzałach z dystansu, ale Kociołek poradził sobie z uderzeniami Pabisia z 30 metrów w 32. minucie, jak i Kozika z około 25 metrów w 51. minucie. W 58. minucie po dograniu Kozika w dobrej sytuacji znalazł się Pasionek, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował  obrońca Sandecji.

Jak powiedział kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni Krzysztof Torba, warto podkreślić bardzo dobrą pracę arbitrów w tym spotkaniu. Cała trójka prowadziła zawody na wysokim poziomie, po piłkarsku mówiąc - „czując grę”.

Zwycięstwo Sandecji zasłużone, niemniej - jak podkreślił opiekun gości – gdyby zespołowi Garbarni udało się do końca zachować konsekwencję w obranej przez niego taktyce, goście mogliby w tym spotkaniu pokusić się o niespodziankę.