Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
Hat-trick testowanego Garbarza (FOTO)2013-03-10 00:04:00

W rozegranym w sobotnie przedpołudnie sparingu juniorów młodszych Garbarnia Kraków pokonała Krakusa Nowa Huta aż 5-1.

Garbarnia Kraków - Krakus Nowa Huta 5-1 (2-0)

Sędziował Rafał Wiewiór.

GARBARNIA: Ropek - Łatka, Budek (41 Głuchaczka), Onderka (41 Tomaszewski), Jaroszyński (41 Przybyszewski) - Biernacik (41 Pasionek), Kozik (41 Mróz), Pilch, Susuł (41 Ciesielski) - Szeląg (41 Prochownik), Palczewski (41 testowany).

KRAKUS: Dominik - Borkowski, Filipek, Jasiołek, Radziak - Ostrowski, Rakoczy, Perzowski, Manterys - Wiczkowski, Grochalski.

Hat-trickiem popisał się po przerwie zawodnik przymierzany do występów w zespole trenera Stanisława Śliwy, a po jednym trafieniu zaliczyli Patryk Pilch i Antoni Jaroszyński. Brązowi zrewanżowali się swoim rówieśnikom z Krakusa za remis w Halowych Mistrzostwach Krakowa (3-3), który mógł dość mocno pokrzyżować plany późniejszych mistrzów Małopolski.

Już w 4. minucie Patryk Pilch skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym wykonywanym przez Grzegorza Biernacika.

W 15. minucie Krakus stanął przed idealną szansą na wyrównanie, bowiem arbiter podyktował rzut karny za faul jednego z graczy Garbarni w obrębie szesnastki. Sebastian Ropek wykazał się jednak sporą intuicją przy obronie strzału Jacka Radziaka, a także przy dobitce tego samego zawodnika, aż wreszcie jeden z obrońców Młodych Lwów wyekspediował piłkę poza boisko.

W 19. minucie Antoni Jaroszyński podwyższył prowadzenie swojego zespołu, znów po rzucie rożnym. Także trzeci gol to efekt skutecznego wykorzystania stałego fragmentu gry przez Garbarzy. Tym razem do siatki skierował piłkę głową zawodnik testowany. Piłkarz ten zdobył jeszcze dwa gole, za pierwszym razem wykańczając akcję zespołu, za drugim po własnej akcji.

Bramkę dla Krakusa zdobył Krystian Grochalski strzałem z 17 metrów.