Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM

2-2 Surman
3-2 Surman
TARNOVIA
: Wiśniewski - Mącior, Rzońca, Wojnarowski, Kordela - Marszałek (55 Bień), Mleczko, Kozioł, Surman - Jaworski, Fornal (78 Maziarski).

Tarnowianie, podopieczni trenera Krzysztofa Świerzba, odnieśli cenne zwycięstwo. W roli głównej wystąpił Dawid Surman, autor hat-tricku.

Początek meczu nie zapowiadał wygranej gospodarzy, gdyż bochnianie po dwóch kwadransach prowadzili 2-0. Pierwsza bramka padła po błędzie obrony, w efekcie napastnik gości znajdując się na czystej pozycji nie zmarnował takiego prezentu. Druga bramka padła po strzale zza pola karnego, Wiśniewski próbował sparować piłkę na rzut rożny lecz jej nie sięgnął. Zdobycie dwóch goli zadowoliło bochnian, którzy cofnęli się do defensywy, zostawiając więcej przestrzeni gospodarzom.

Kontaktową bramkę "Tovia" uzyskała 10 minut przed przerwą. Po stałym fragmencie gry piłkę w pole karne wrzucał Mleczko, a Surman ją przyjął i uderzył po "długim".

Po przerwie "Biało-Czerwoni", bardzo zmotywowani, ruszyli na przeciwnika i po niespełna 5 minutach wyrównali stan spotkania. Wojnarowski zagrał do wbiegającego w pole karne Surmana i bramkarz gości skapitulował po raz drugi.

Goście rzucali długie piłki na wysuniętego napastnika, lecz nie przyniosło to żadnego efektu. Miejscowi byli tymczasem na fali i dążyli do zdobycia zwycięskiego gola. Po jednej z akcji sfaulowany został Fornal i zawodnik BKS-u zobaczył drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Wykorzystując przewagę jednego zawodnika "Tovia" wyszła na prowadzenie. Po zagraniu Rzońcy do środka pola do Mleczki, znajdujący się na 20. metrze pomocnik gospodarzy obsłużył podaniem Surmana, a ten, będąc oko w oko z bramkarzem, trafił po raz trzeci!

Tarnovia miała kolejne szanse bramkowe, ale Surman i Kordela strzelali tuż nad poprzeczką.