Od 2-0 do 2-5, czyli Glinik nadal liderem

2-5 Baran 80

Żółte kartki: Łoś - Baran.

UNIA: Słomski - Kijak (70 Niemczura), Drwal, Furmański, Padło (78 Lisowski) - Krawiec (41 Korzeniowski), Wójtowicz (55 Gałuszka), Szumlański, Kleszcz - Kamiński, Łoś.

GLINIK: Gawlik – Osetek, Kurzawa, Rzemiński (60 Grądalski), Rząca - Majcher, Lepa (56 Gawryła), Grzybek (67 Marynowski), Laskoś - Rachel (80 Drąg), Baran.

Beniaminek Glinik Gorlice, w swoim drugim występie w MLJ strzelił znowu 5 bramek i zachował pozycję lidera.

Początek miały znakomity jednak "Jaskółki" . Po prostopadłym podaniu Łoś wykorzystał już w 1. minucie sytuację "sam na sam". Po dwóch kwadransach było 2-0, gola zdobył Kleszcz z kontry. Gorliczanie strzelili kontaktową bramkę "do szatni" po tym jak golkiper gospodarzy źle obliczył lot piłki... Goście domagali się w I połowie karnego za - ich zdaniem - faul Kamińskiego na Baranie, ale arbiter uznał, że przewinienia nie było i ukarał zawodnika Glinika za dyskusję.

W II połowie Glinik miał wyraźną przewagę i wysoko wygrał. Bramki kolejno zdobywali: na 2-2 Lepa głową po rzucie rożnym, na 2-3 Baran w sytuacji "sam na sam", na 2-4 Majcher bezpośrednio z rzutu rożnego i na 2-5 Baran strzałem z 20 metrów.

- Gramy w zdecydowanej większości rocznikiem 95, w składzie było tylko dwóch zawodników z rocznika 94. Dobrze zaczęliśmy, ale po przerwie uwidoczniły się problemy kondycyjne
- skomentował porażkę Daniel Bartkowski, trener Unii.