Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
Juniorzy młodsi Cracovii w półfinale mistrzostw Polski2011-06-19 14:23:00

Juniorzy młodsi Cracovii awansowali do 8-zespołowego półfinału mistrzostw Polski! Po porażce u siebie 0-1 w pierwszym meczu, w rewanżu pokonali Bogdankę Łęczna 3-1.

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla podopiecznych trenera Grzegorza Treli, bowiem sędzia odgwizdał rzut karny w polu karnym Bogdanki. Jedenastka nie została jednak zamieniona na bramkę. - To, jak również następna sytuacja nie załamała nas - przyznaje szkoleniowiec juniorów młodszych Grzegorz Trela.

Kilka minut później aż dwóch zawodników Cracovii doznało bowiem kontuzji, w efekcie drużyna przez chwilę grała w dziewięciu. Gospodarze natychmiast wykorzystali tę sytuację i objęli prowadzenie, ale Pasy  jeszcze przed przerwą wyrównały po golu Artura Szymuli.

Po zmianie stron drużyna Cracovii kontynuowała ataki i  w 50. minucie Waśniowski pokonał bramkarza. Wynik 2-1 już oznaczał awans piłkarzy "Pasów", ale na nim nie poprzestali. W 70. minucie Mitana podwyższył na 3-1.

- Tym meczem pokazaliśmy nasz ogromny charakter i wolę walki. Cały czas wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik i awansować do półfinału. Chciałbym podziękować moim chłopcom za to, że walczyli do końca, pokazali, że tworzą zespół
- mówi trener Trela.

- Od jutra rozpoczynamy operację "półfinał". Teraz dla mnie najważniejsze jest zdrowie moich piłkarzy - dwóch doznało kontuzji jeszcze w pierwszej połowie, a trzeci ma wstrząs mózgu po wejściu jednego z rywali w końcówce meczu. Obecnie przebywa w szpitalu - tłumaczy trener Trela.

Półfinałowym przeciwnikiem Cracovii będzie OKS 1945 Olsztyn, który pokonał dwukrotnie Stal Mielec 2-1 i 3-0 (na wyjeździe!). Pierwszy mecz rozegrany zostanie 23 czerwca w Olsztynie, a rewanż 27 czerwca w Krakowie. Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się w dniach 5-10 lipca w Gdyni.

BOGDANKA ŁĘCZNA - CRACOVIA 1-3 (1-1)

1-0 Jaroszyński 15

1-1 A. Szymula 30
1-2 Waśniowski 50