Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi > Małopolska Liga JM
Ćwierćfinał MP: Juniorzy młodsi Cracovii przegrali z Bogdanką2011-06-15 12:55:00

Najlepszy zespół Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych - Cracovia - rozpoczął występy w mistrzostwach Polski. Ćwierćfinałowym rywalem jest GKS Bogdanka Łęczna, a pierwsza potyczka odbyła się w środowe południe na sztucznej murawie obiektu przy ulicy Wielickiej.

Podopieczni Grzegorza Treli przegrali wprawdzie 0-1, ale w niedzielę będą mieli możliwość odrobienia straty w spotkaniu rewanżowym (niedziela, godz. 11).

Cracovia - GKS Bogdanka Łęczna 0-1 (0-0)

0-1 Jan Siegieda 72

Sędziował Tomasz Wajda z Żywca. Żółte kartki: Wzorek - Drzewiecki. Widzów 200.

CRACOVIA: Wiśniewski - Ziobro, Jurasz, Talik, Wasyl - Duszyk (75 Świt), Wzorek (46 Śmiłek), Fima, Mitana (54 Waśniowski) - A. Szymula, D. Szymula (66 Kowalówka).

GKS: Drzewiecki – Wiązowski (65 Sowa), Michalak (30 Osiecki), Świech, Gawrylak - Kacprzak (55 Kotowicz), Walaszek (73 Stopa), Siegieda, Ściegienny, Mroczek - Jaroszyński.

W pierwszej połowie "Pasy" dominowały i stworzyły kilka groźnych sytuacji (Fima, Ziobro, Mitana). Goście skupieni na obronie bezbramkowego wyniku śmielej zaatakowali po przerwie. Okazje mieli Mroczek i Kotowicz, ale nie zdołali pokonać Wiśniewskiego. Ta sztuka udała się dopiero Siegiedzie w 72 minucie; ładnie przymierzył z 18 metrów i futbolówka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki.

- Zaczęliśmy dość ostrożnie, ale do tej pory nie graliśmy z zespołem spoza naszego regionu - powiedział trener Bogdanki, Sławomir Pogonowski.

Lepszy z tej pary zagra w spotkaniach półfinałowych ze zwycięzcą dwumeczu OKS 1945 Olsztyn - Stal Mielec (pierwsze spotkanie 2-1 dla olsztynian).