Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > Liga Makroregionalna JM
Biała Gwiazda postrachem gospodarzy (FILM)2013-05-30 15:37:00

Szósty mecz wyjazdowy Wisły w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych i szóste zwycięstwo! Biała Gwiazda pokonała 3-2 BKS Lublin, z którym u siebie zremisowała 2-2. Krakowianie są liderem, do zapewnienia sobie 1. miejsca na koniec rozgrywek brakuje im zaledwie dwóch punktów.

BKS Lublin - Wisła Kraków 2-3 (0-1)

0-1 Wójcik 5

1-1 Wiech 58 (karny)

1-2 Kuźba 60 (karny)

2-2 Sołdecki 64

2-3 Skrobowski 75

BKS LUBLIN: Żuber, Łaska (75 Pawelec), Kowalczyk, Wiech, Sosnowski (75 Rekiel), Pomarański (69 Więsyk), Zagórski, Wrzesiński (59 Jaśkiewicz), Popiołek (69 Olszewski), Gładosz (56 Bednara), Sołdecki.

WISŁA: M. Zając - Bartosz (Gaudyn), Skrobowski, Kujawa, Maziarka - Handzlik (Chlebowski), Kuźba, Mordec, M. Zając - Wąsikowski (Bolek), Wójcik.

Wiślacy szybko objęli prowadzenie. W zamieszaniu po rzucie rożnym piłka trafiła Wójcika w udo, zmieniła kierunek lotu i wtoczyła się do bramki. Później goście mieli bardzo dużo okazji, najlepsze Wąsikowski i Wójcik, ale nie udało im się podwyższyć.

Po przerwie lublinianie wyrównali z karnego, ale za moment znów krakowianie wyszli na prowadzenie, też po rzucie karnym, podyktowanym za faul na Wójciku. Jedenastkę wykonał Kuźba. Riposta gospodarzy była błyskawiczna. Po rajdzie prawym skrzydłem nastąpiła wrzutka, Zając sparował piłkę, ale dobitka Sołdeckiego była skuteczna.

Zwycięski gol dla Białej Gwiazdy padł na 5 minut przed końcem. Z kornera futbolówkę dośrodkował Wójcik, minęli się z nią obrońcy BKS-u, dotarła za to na nogę do Skrobowskieego, który pasówką skierował ją do siatki.

- W pierwszej połowie graliśmy bardzo fajną piłkę i wydawało się, że wygramy bez problemu. Z wielu sytuacji wykorzystaliśmy jednak tylko jedną. Po przerwie gospodarze złapali wiatr w żagle i do końca było nerwowo. Brakowało chłopakom wyrachowania, ale tej rutyny kiedyś nabiorą. To kwestia czasu. Najważniejsze, że wygraliśmy mecz... - skomentował Jacek Matyja, trener juniorów Wisły.