Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi > II liga (Kraków C) JM

Grębałowianka Kraków - Jastrzębiec Książ Wielki 6-1 (1-0)

5-1 Madej 70
6-1 Madej 72
GRĘBAŁOWIANKA
: Kwiecień – Lis, Kozioł, Jarmolski, Palonek – Ciura, Kwietniowski, Wilk, Socha,  Kwiecień - Madej.

Juniorzy młodsi Grębałowianki przypieczętowali awans do I ligi krakowskiej wygrywając po ciekawym meczu z Jastrzębcem, dotychczasowym wiceliderem i jedyną drużyną, która w rundzie jesiennej "urwała” im punkty.

Mimo wysokiego wyniku mecz mógł się podobać. Obfitował w dużo ładnych akcji zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Do 55. minuty utrzymywał się wynik remisowy 1-1, ale ostatnie 25 minut to bardzo dobra i skuteczna gra podopiecznych trenera Dariusza Ilnickiego, którzy w tym okresie strzelili aż pięć bramek!

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Gospodarze próbowali utrzymywać się przy piłce i krótkimi podaniami stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Goście natomiast groźnie kontratakowali. W 15. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Kwiecień, któremu udało się lobem otworzyć wynik. Do końca pierwszej połowy, mimo okazji z obu stron, rezultat nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków i kilku dobrych sytuacji juniorów z Grębałowa. To nie oni jednak strzelili bramkę. W 50. minucie na 1-1 trafił zawodnik z Jastrzębca. Kiedy wydawało się, że mecz zaczyna się od początku rozdrażnieni gospodarze ruszyli do ataku. Na rezultat tych starań nie trzeba było długo czekać. W 55. minucie Lis ładnie podaniem obsłużył Kwietnia i ten strzelił swoją drugą bramkę w meczu. Kilka minut później indywidualna akcja bocznego obrońcy Palonka zakończyła się podwyższeniem na 3-1. Na 4-1 trafił Socha po podaniu Madeja. W 70. minucie ponownie Palonek ruszył prawą stroną boiska, minął kilku przeciwników, dograł do Madeja, który podwyższył na 5-1. W 72. minucie wynik ustalił Madej po ładnej asyście Wilka.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu juniorzy młodsi Grębałowianki uzyskali awans deklasując swoich rywali w grupie C II ligi. Aktualnie mają 13 punktów przewagi nad drugim w tabeli Orłem Iwanowice. Podopieczni trenera Dariusza Ilnickiego w 12 meczach uzyskali 31 punktów, 10 razy wygrali i tylko raz zremisowali. Gratulacje!