Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Juniorzy młodsi > I liga (Tarnów I) JM

Piast Czchów - Okocimski Brzesko 0-3

Obie drużyny swoje ostatnie mecze wygrywały, więc zapowiadał się dobry mecz. Lepiej w spotkanie weszli piłkarze OKS-u, którzy już na początku mieli kilka świetnych okazji do zdobycia bramki, lecz napastnikom brakowało „zimnej krwi” i wynik się nie zmieniał. Kontrataki wyprowadzali gospodarze, jednak bezbłędnie swoje zadania wypełniała obrona „piwoszy”. Obraz gry się nie zmieniał do ok. 20 minuty; wtedy piłkę przejął kapitan drużyny z Brzeska - Konrad Kurzywilk - i pięknym rajdem mijając kolejnych rywali wpadł w pole karne Piasta, gdzie został faulowany. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Kamil Legutko. Pod koniec pierwszej połowy w walce o górną piłkę ucierpiał Maciej Marcinów. Uraz okazał się niegroźny i chwilę później zawodnik ponownie wszedł na boisko i natychmiast otrzymał długie i dokładne podanie od swojego bramkarza Janka Sachy. Maciej Marcinów zabrał się z piłką, minął obrońców i wychodząc z bramkarzem gospodarzy sam na sam lobem zdobył bramkę, ustalając wynik I połowy na 2-0 dla OKS.

Po przerwie do ataków rzucili się gospodarze, którzy za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę, lecz bardzo dobrze spisywali się obrońcy i bramkarz z Brzeska. Po kolejnym kontrataku prawą stroną przedarł się Maciej Marcinów, który dokładnie wrzucił piłkę w pole karne Piasta, gdzie świetnym strzałem po ziemi popisał się Mateusz Jędryka zdobywając trzecią bramkę dla OKS. To podłamało gospodarzy. Juniorzy z Brzeska mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, lecz do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Wygrana pozwoli juniorom z Brzeska „przezimować” na pozycji lidera i spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej.