Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Juniorzy młodsi > I liga (Kraków) JM

LKS Mogilany - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 3-1 (2-1)

1-1 ???

2-1 Marcin Prusak

3-1 Marcin Prusak

MOGILANY: Barabarz - Najder, Szymski, Kiebuła (46 Syrek), Włudyka, Strzeboński, Kapłon (60 Piskorz), Oramus, Mus (70 Ostapczuk), Łysek (85 Grzesik), Prusak (88 Gawor).

Juniorzy młodsi Mogilan, podopieczni trenera Wojciecha Puskarczyka, za wszelką cenę chcieli zdobyć pierwsze trzy punkty w pierwszym meczu tej rundy na własnym stadionie. Początek był dosyć wyrównany, ale to gospodarze objęli prowadzenie. Po długim podaniu Marcin Prusak przyjął sobie futbolówkę i uderzył tuż obok bramkarza. Miejscowi przeważali przez 20 minut, ale druga część pierwszej połowy należała do gości. Akademia przycisnęła i zdobyła gola po rzucie rożnym. Po wrzutce w pole karne skrzydłowy gości dołożył nogę i piłka wpadła do siatki. Kilka minut przed przerwą kapitalnym strzałem zza szesnastki, po przyjęciu futbolówki na klatkę piersiową, popisał się Prusak i do przerwy LKS prowadził z Zabierzowem 2-1.

W drugiej połowie goście przycisnęli dążąc do remisu. Mogilany przetrwały napór, a pomogli im głośnym dopingiem kibice. Miejscowi nie dopuścili do wyrównania, a nawet zdołali podwyższyć. Po strzale Prusaka piłka odbiła się od nóg zawodników AP i wpadła do siatki. To 24. gol tego napastnika w lidze.

Po ostatnim gwizdku w zespole gospodarzy zapanowała wielka radość.