Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Juniorzy młodsi > I liga (Kraków) JM
Murowany faworyt wygrał, ale nie bez kłopotów

Krakus Nowa Huta - Wawel Kraków 2-1 (0-1)

0-1 Motak 37
1-1 ??? 49
2-1 ??? 53

Sędziował Rafał Pąchalski. Żółte kartki: Doniec (dwie) - Kielar. Czerwona kartka: Doniec (K, 77, dwie żółte).
WAWEL: Szarek - Jaskowski, Kapusta (77 Durda), Kielar, Majgier - Szpetnar (55 Marczyk), Witkowski, Widor, Pacuła (67 Zegarek), Wcisło - Motak (60 Błoński).

W zaległym meczu 5. kolejki murowanym faworytem wydawał się zespół gospodarzy. Tymczasem pierwsza połowa miała bardzo wyrównany przebieg. Na przemian jedna i druga drużyna nadawały ton grze. Z sytuacji warto odnotować okazję "sam na sam" zawodnika Krakusa, który jednak zmuszony do szybkiego strzału spudłował, a także kilka groźnych strzałów (jeden w poprzeczkę) zawodników Wawelu. Pierwsza połowa bardzo wyrównana, ale do szatni w lepszych nastrojach schodzili wojskowi. Trzy minuty przed przerwą po długim podaniu gospodarze stanęli i reklamowali spalonego, natomiast Motak uprzedził wychodzącego bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Po przerwie do zdecydowanych ataków ruszył Krakus, co stworzyło gościom okazję do szybkich kontr, jednak bardzo dobrych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali Motak i Witkowski, a także Szpetnar. Krakus mógł wyrównać po strzale z dystansu, który Szarek sparował na słupek, po dobitce zaś piłka ostemplowała drugi słupek. W kolejnej akcji znów o pechu mogli mówić gospodarze, bo Wawelowi w sukurs po raz kolejny przyszedł... słupek. Po chwili pech przeszedł na drużynę gości, gdyż przy wybiciu Jaskowski trafił w Kielara, a z odbitą piłką na bramkę popędził jeden z zawodników Krakusa i wyrównał stan meczu. Cztery minuty później gospodarze zadali kolejny cios, po dośrodkowaniu z lewej strony zamykający akcję zawodnik strzelił głową w "długi" róg. Wawel ruszył do odrabiania strat, ale zbyt wielu sytuacji nie stworzył. Szansa pojawiła się po czerwonej kartce dla Dońca, jednak umiejętnie grający zawodnicy Krakusa nie pozwolili sobie odebrać punktów.

pw

WIADOMOŚCI

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty