Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Nowy Sącz-Tarnów)
Szreniawa ograła IV-ligowca z Tuchowa2013-03-30 18:45:00

Na bocznym boisku Tarnovii trzecioligowa Szreniawa zmierzyła się w meczu kontrolnym z czwartoligową Tuchovią Tuchów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu z Nowego Wiśnicza 3-2. Decydującego o wygranej gola zdobył Jakub Witek tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra dobijając strzał Jarosława Jurasa.

Tuchovia Tuchów – Szreniawa Nowy Wiśnicz 2-3 (0-2)

0-1 Krzak 25 (karny)

0-2 testowany 32

1-2 Gierałt 54

2-2 Kuboń 61

2-3 Witek 90

SZRENIAWA: Półtorak – Adamczyk, Mikołajczyk, Orzeł (46 Rodzaj), Plata – Wojewoda, Stokłosa (46 testowany), Wardęga (55 Rębilas), Krzak (46 Witek) – Dunaj (55 testowany), testowany (46 Juras).

TUCHOVIA: Chochołowicz – Stańczyk, Niewola, Jamka, P. Wiśniowski – Żaba, Kuboń, Barwacz, Hudyka – Gierałt, Stachoń oraz Smoszna, Sarad, Kozioł, D. Bielak, Baran.

Sparing mógł się odbyć, gdyż ligowe mecze obu drużyn zostały odwołane w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych.  Stan murawy na obiekcie Tarnovii nie był najlepszy, ale oba zespoły musiały w takich warunkach jakoś sobie radzić. W pierwszej połowie znacznie lepiej wychodziło to piłkarzom z Nowego Wiśnicza, którzy posiadali lekką przewagę. Zaowocowało to zdobyciem dwóch goli. Pierwszego w 25. minucie z rzutu karnego zdobył Jarosław Krzak, natomiast w 32. minucie do siatki trafił testowany zawodnik, który wykorzystał prostopadłe podanie Huberta Wardęgi i zamienił sytuację sam na sam na gola.

Druga połowa rozpoczęła się niekorzystnie dla zespołu Szreniawy. Z tego faktu szybko skorzystali rywale, którzy za sprawą celnych strzałów w 54. minucie Gierałta i w 61. minucie Kubonia doprowadzili do wyrównania. Druga bramka zdobyta przez tuchowian wzbudziła drobne kontrowersje, gdyż zdaniem Artura Rodzaja, wybijającego futbolówkę, nie przekroczyła ona całym obwodem linii. Zdanie arbitra było inne i uznał on gola.

W 90. minucie wiśniczanie zdobyli zwycięskiego gola. Jakub Witek wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z bliskiej odległości dobił uderzenie Jarosława Jurasa w poprzeczkę.

Do czwórki pozyskanych przez Szreniawę przed tą rundą piłkarzy (Adamczyk, Półtorak, Plata, Juras) dołączył kolejny piłkarz - Hubert Wardęga. W dzisiejszym spotkaniu w barwach Szreniawy wystąpiła również trójka testowanych zawodników. O ich przyszłości w klubie z Nowego Wiśnicza zadecyduje najbliższy tydzień.