Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Nowy Sącz-Tarnów)
Poroniec stracił pierwsze punkty na boisku (WIDEO)2012-10-14 07:54:00

Sobotnia, czwartoligowa (Tarnów/Nowy Sącz) konfrontacja Porońca Poronin z Tuchovią Tuchów okazała się bardzo dramatycznym spotkaniem. Po wielu emocjach mecz zakończył się rezultatem 1-1, choć goście od 39 minuty grali w dziesięciu. Górale dopiero w 11 kolejce stracili pierwsze punkty na boisku (w 3. kolejce otrzymali kontrowersyjny walkower z LKS Nowa Jastrząbka).

Pojedynek uznawany był za hit kolejki i hitem okazał się w rzeczywistości. Na murawie przelewała się szaleńcza walka, którą prezentowali piłkarze. Tuchovia potwierdziła swoją postawą, że efekt nowej miotły działa. Od momentu zmiany szkoleniowca drużyna prezentuje znacznie lepszy futbol, aniżeli miało to miejsce na początku rundy.

Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Na murawie nie było miejsca do oddawania strzałów, bowiem destrukcja Tuchovii spisywała się bez zarzutów. Miejscowi mieli w tej części meczu tylko jedną, klarowną szansę do zdobycie gola. W 43 minucie Waksmundzki stanął oko w oko z Żydowskim, ale golkiper Tuchovii zdołał wybronić strzał.

To co nie udało się Wasmundzkiemu w pierwszej połowie, udało się w 61 minucie. Pomocnik Porońca otrzymał podanie od Macieja Gogoli i sprytnym uderzeniem doprowadził do stanu 1:0. Zaznaczmy, że od 36 minuty Tuchovia grała w osłabieniu po czerwonej kartce Czyża.

Goście wyrównali na kwadrans przed końcem. Mateusz Miśtak przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i mierzonym strzałem pokonał Rafała Gawrona.

Poroniec Poronin - Tuchovia Tuchów 1-1 (0-0)

1-0 Waksmundzki 61