Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > IV liga (Nowy Sącz-Tarnów)
Tarnowski finał PP: Triumf Wolanii2012-05-16 19:29:00

Wolania Wola Rzędzińska zdobyła Puchar Polski na szczeblu tarnowskiego OZPN. W finale IV-ligowcy pokonali III-ligową Szreniawę Nowy Wiśnicz 2-1.

Finał PP w okręgu Tarnów:
Wolania Wola Rzędzińska (IV) - Szreniawa Nowy Wiśnicz (III) 2-1 (1-0)
Gole: Kucharzyk, Tarczoń - Kokoszka
SZRENIAWA: Brzeziański - Kozieł, Czajka, Pietras, Tarasek - Skórski (46 Kokoszka), Witek (80 Dunaj), Tabak, Wojewoda - Batko, Serafin.
1-0 Kucharzyk
2-0 Tarczoń
2-1 Kokoszka

Wolania wywalczyła trofeum po raz pierwszy w historii klubu.

Mecz, rozgrywany w strugach deszczu, stał na bardzo wysokim poziomie. W I połowie Wolania uzyskała prowadzenie po bramce Kucharzyka. Druga połowa to wciąż zacięta walka, Szreniawa próbowała odrobić straty, ale i gospodarze mieli swoje szanse na podwyższenie wyniku. Wolanii ta sztuka się udała: po podaniu Jasiaka do boku piłkę otrzymał Tarczoń i rozpoczął swój rajd. Minął obrońców gości i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Szreniawa nie odpuszczała. III-ligowcy przejęli futbolówkę w środku pola, uzyskali przewagę w ataku, kilkoma podaniami "rozbroili" obronę rywali. Piłka trafiła do Kokoszki, a ten pewnym strzałem pokonał Mikruta. Do ostatniej minuty goście starali się uzyskać wyrównującego gola. Ostatnią szansą był rzut wolny. Wszyscy zawodnicy gości łącznie z bramkarzem znaleźli się w polu karnym Wolanii, ale nie dało to efektu.

Przy padającym deszczu kapitan drużyny z Woli Rzędzińskiej Grzegorz Jasiak odebrał okazały puchar za triumf w tarnowskim finale Pucharu Polski.

W małopolskim półfinale Pucharu Polski rywalem Wolanii będzie zwycięzca rywalizacji w okręgu Kraków, czyli Piłkarz Podłęże (A) lub Karpaty Siepraw (IV). Finał krakowski odbędzie się 23 maja o godz. 17.