Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)

Garbarz Zembrzyce - Jutrzenka Giebułtów 2-2 (0-1)

0-1 Domagalski 29 (karny)

0-2 Kozub 60

1-2 Sadowski 62 (karny)

2-2 Sadowski 71

Sędziowali: Jan Pawlikowski - Janusz Galata, Mateusz Pietruch (wszyscy Nowy Targ). Żółte kartki: Sadowski, Jurasz, Ł. Puda - Fudali, Tabak, Kiełb, Kozub, Figiel, Wołczyk. Widzów 120.

GARBARZ: Obłaza - Ł. Puda, Szewczyk (90 Kotlarczyk), Kastelik (88 Pieczara), Gasek - Talaga (65 Nawrocki), Jurasz, Kasiński, Pacyga (46 Krawczyk) - S. Puda, Sadowski.

JUTRZENKA: Mucha  - Dziuba, Kowalczyk, Powroźnik, Nocoń - Kozub, Targosz, Tabak, Fudali (65 Kiełb), Wołczyk - Domagalski (60 Figiel).

Mecz mógł się podobać zebranej publiczności. Inaczej było z sędziami - współpraca arbitra głównego z liniowymi specjalnie się nie układała.

Goście dobrze rozpoczęli to spotkanie i w 7 minucie mogli objąć prowadzenie, ale piłkę po strzale Wołczyka z wolnego obronił Obłaza. W 21 minucie Garbarz trafił do siatki, jednak rozjemca dopatrzył się spalonego. Siedem minut później - po dość pechowym zagraniu Gaska - Kastelik sfaulował Wołczyka i sędzia podyktował karnego zamienionego na gola przez Domagalskiego. Tuż przed przerwą miejscowi widzieli faul w polu karnym na S. Pudzie, ale w tym przypadku gwizdek Jana Pawlikowskiego milczał.

Po przerwie lepiej zaczęła Jutrzenka i po godzinie gry zrobiło się 0-2. Wrzucił futbolówkę Wołczyk, a Kozub dopełnił formalności. Po upływie zaledwie dwóch minut Garbarz zdobył kontaktowego gola. Powroźnik zbyt ostro zaatakował Jurasza i mieliśmy drugą "jedenastkę" w tej potyczce. Do piłki podszedł Sadowski i pewnie pokonał Muchę. Na tym nie koniec - dobra gra miejscowych została zwieńczona kolejnym trafieniem Sadowskiego, którego obsłużył ze stałego fragmentu gry Jurasz. Później Garbarz atakował przedpole gości, ale Mucha nie dał się zaskoczyć. Z kolei w ostatniej minucie bliska szczęścia była Jutrzenka - po uderzeniu Figla odbił futbolówkę Obłaza, a następnie strzał Kiełba był niecelny.