Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)
Po burzy boisko w Oświęcimiu zamienione w jezioro, w środę tylko 4 mecze w IV lidze2013-05-08 21:19:00

Zaległa, 18. kolejka IV ligi krakowsko-wadowickiej, odbywa się na raty. We wtorek Świt Krzeszowice wygrał 1-0 z Niwą Nowa Wieś. Na środę zaplanowanych było pięć spotkań, ale jedno (Soła - Borek Kraków) nie doszło do skutku z powodu burzy, która zamieniła oświęcimskie boisko w jezioro. Mecz odbędzie się 19 czerwca o godz. 18.

Poniżej krótkie relacje z wtorkowo-środowych spotkań.

MKS Trzebinia-Siersza – Iskra Klecza 4-0 (0-0)

1-0 Smoleń 50

2-0 Smoleń 59

3-0 Smoleń 70

4-0 Czyszczoń 89

Sędziował Sławomir Radwański (Kraków). Żółta kartka: Witek. Widzów: 100.

TRZEBINIA: Gielarowski – Sieczko, Kukla, Kalinowski, T. Szczepanik – Czyszczoń, Kowalik (75 Muras), Lickiewicz, Domurat (67 Wojdyła) – Giermek (73 J. Pająk), Smoleń (80 Rolka).

ISKRA: Kawaler – Kozioł (70 Brózda), Pindel, Witek, S. Stopa (75 Dudała) – Woźniak  (60 Wysogląd), P. Sobala, Wasilewski, Rzeszutko – Smagło (70 Niewidok), Kukieła.

Trzebińska nawałnica ruszyła wraz z początkiem drugiej odsłony i na jej efekty nie trzeba było długo czekać. Po akcji Giermka z Kowalikiem do siatki trafił Smoleń. On też został tego wieczoru królem polowania. Potem wykorzystał dobre podanie Giermka, a na koniec wykazał się snajperskim instynktem, bo piłka odbita od słupka wytoczyła się w pole, więc dopadł jej najszybciej spośród kotłujących się wokół niej zawodników obu ekip. Wynik ustalił Czyszczoń, zamykając na długim słupku podanie od Lickiewicza.

kamilos

Garbarz Zembrzyce – Czarni Staniątki 0-0

Sędziowali: Michał Matyjaszek z Kęt - Zbigniew Waluś, Marek Cisiński. Żółte kartki: Małajowicz, Górski, Gawlik. Widzów 50.

GARBARZ: Kaźmierczak - Skrzypek, Gaździcki, Urbaniec, Lenik - Nawrocki (67 Gajewski), Jurasz, Pieczara (85 Wyrobek), Kasiński - S. Puda,  Kotlarczyk (54 Sala).

CZARNI: Sobieszczyk – Małajowicz, Błachacz, Górski, Szczpański – Starowicz – Soja (46 Perdał), Gruszka (65 Drabik), Polański, Piech (72 Włodarczyk) – Gawlik.

W 3 minucie Kotlarczyk mógł wyprowadzić Garbarza na prowadzenie, ale piłkę po jego strzale dobrze obronił Sobieszczyk. Z drugiej strony w 30 minucie - po główce Górskiego - dobrze interweniował Kaźmierczak.

Po przerwie kolejny raz bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Starowicz, jednak najlepszą sytuację miał Jurasz w 61 minucie; piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od "muru" i wylądowała na poprzeczce.

(84marcin)

Sokół Przytkowice - Jutrzenka Giebułtów 0-1 (0-0)

0-1 Ryś 90

Sędziował Mateusz Czerwień z Myślenic. Czerwona kartka: Skowronek (85, za drugą żółtą). Żółte kartki: Michorczyk, Skowronek, Stokłosa - Domagalski, Powroźnik. Widzów 50.

SOKÓŁ: K. Żak - Zając, Żurek, Godawa, Flaka - Michorczyk (62 Skowronek), Monica (65 M. Żak), Czara (75 Hujdus), Lelek, Stokłosa - Mazurek.

JUTRZENKA: Mucha - Kupiec, Targosz, Nocoń, Powroźnik - Szaroń (77 Fudali), Kroczek, Wtorek, Domagalski (52 Sobótka), Kozub, Kowalczyk (70 Ryś).

Złość. Tak w jednym słowie można streścić atmosferę panującą w szatni gospodarzy po ostatnim gwizdku sędziego. Nie mogli uwierzyć, że stracili wszystko, choć doskonałe okazje zmarnowali Mazurek z Lelkiem, a w dodatku Mucha miał też sporo szczęścia, bo dwa razy w innych przypadkach piłka zatrzymała się na słupku. Z kolei trener gości Jan Cyniewski wykazał się wyczuciem, wprowadzając na boisko Rysia, bo to jego trafienie sprawiło, że pełna pula pojechała do Giebułtowa.

mateo

Świt Krzeszowice - Nowa Nowa Wieś 1-0 (0-0)

1-0 Krystian Kowalczyk 75

Sędziował Michał Gębala z Chrzanowa. Żółte kartki: Mucha, Funek - Śleziak, Januszyk.

ŚWIT: Wróbel - Marszałek, Mucha, Strzeboński, Calik - Para, Stryczek, Socha (60 Kowalczyk), Kanclerz (89 Jedynak) - Chlipała (66 Krzysiak), Żmudka (55 Funek).

NIWA: Kuźma - Śleziak, Góral, Śliwa, Januszyk - Nowicki, Swarzyński, Tlałka (75 Rozner), Merta (61 Chwierut) - Piskorek, Dudzic.

Orzeł Piaski Wielkie - Górnik Wieliczka 3-5 (2-2)

3-5 Paweł Grzesiak 90+2

Sędziowali: Grzegorz Przybylski - Mariusz Ocieczek, Janusz Krupnik. Żółte kartki: Mróz - Bilski, Ł. Domoń. Widzów 140.

***

Mecz Cracovii II z Halniakiem Maków Podhalański odbędzie się w środę 15 maja, a potyczka Karpat Siepraw z Przeciszovią Przeciszów we wtorek 14 maja.