Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > IV liga (Kraków-Wadowice)
Słowacy pokonali Małopolskę2012-06-20 21:33:00

W rozegranym dziś na stadionie Bronowianki w Krakowie towarzyskim meczu reprezentacja amatorska Małopolski przegrała z drużyną Środkowosłowackiego Związku Piłkarskiego 2-3. Dwa gole dla Małopolan strzelił Kubiak z podań Nawrota.

Amatorzy MZPN - Środkowosłowacki Związek Piłkarski 2-3 (0-1)

0-1 Macz 45
1-1 Kubiak 58
1-2 Kucian 64
2-2 Kubiak 68
2-3 Thomka 87
Sędziowali: Paweł Sikora oraz Piotr Turcza i Łukasz Mnich. Żółte kartki: Żuraw - Thomka. Widzów 50.
MZPN: Kusak (46 Smok) - Żuraw (85 Buras), Bienias, Orłowski, Majcher (46 Talaga) - Wrona (46 Marzec), Buras (67 Bartula), Pietras (63 Ochman), Nawrot - Kubiak, Kawaler (46 Kawa).
ŚRODKOWA SŁOWACJA: Szkubak - Kasan, Kmet, Volna, Siman, Pinka, Palenik, Caban, Macz, Romanczik, Thomka oraz Machunka, Kucian, Ociepka, Iżip, Kohut, Szwec, Blaho.

Reprezentacja Środkowosłowackiego Związku Piłkarskiego, przygotowująca się do eliminacyjnego turnieju UEFA Regions' Cup na Białorusi, zapragnęła się zmierzyć towarzysko z Małopolską. MZPN przystał na propozycję, konstruując naprędce drużynę złożoną z zawodników III i IV ligi. Prowadzili ją dziś trenerzy Lucjan Franczak, Michał Królikowski i Antoni Gawronek.

Drużyna Małopolski, młodsza od rywali, bo bardzo wstępnie zestawiona na przyszłoroczne krajowe eliminacje ME amatorów UEFA 2014/2015, dała się w I połowie całkowicie zdominować zgranym i bardziej rutynowanym Słowakom. Goście mieli bardzo dużą przewagę, ale nie potrafili stworzyć czystych sytuacji. Miał ją natomiast w 28. minucie Nawrot, który po kontrze znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz chyba zbytnio się pospieszył uderzając z pierwszej piłki nad poprzeczką. Im bliżej końca I połowy, tym groźniej atakowali Słowacy wywodzący się z klubów z okolic Bańskiej Bystrzycy. Ostatni z ataków został uwieńczony powodzeniem. Gola "do szatni" uzyskał Macz, który po centrze z prawego skrzydła celnie uderzył z 10 metrów.

Po przerwie drużyna Małopolski została "skorygowana" przez trenerskie trio i zagrała o wiele lepiej. W 58. minucie gospodarze wyrównali. Kawa przerzucił piłką z prawego skrzydła na lewe, tam Nawrot "kiwnął" obrońcę i dograł precyzyjnie na głowę stojącego na 3. metrze Kubiaka, który nie zmarnował tej okazji.

Słowacy niebawem ponownie wyszli na prowadzenie, po strzale Kuciana z 10 metrów, z pierwszej piłki. Małopolanie jeszcze szybciej trafili na 2-2. Po raz wtóry Nawrot dograł z lewej strony, a Kubiak ponownie wykorzystał podanie, tym razem uderzył nogą. W 75. minucie napastnik Zieleńczanki mógł zaliczyć hat-trick, ale stanąwszy oko w oko z bramkarzem przegrał pojedynek. Golkiper gości obronił strzał nogami.

Końcówka należała zdecydowanie do Słowaków, którzy raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Smoka. Ten jednak spisywał się wyśmienicie, a przy tym miał sporo szczęścia. W 87. minucie nie był jednak w stanie nic zdziałać, gdy po płaskim dośrodkowaniu z kornera Thomka strzelił mocno i celnie ze środka pola karnego.

- Jak na pierwszy mecz w tym zestawieniu to drużyna spisała się dobrze - pochwalił reprezentantów Małopolski trener Lucjan Franczak.