Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Trzecia z rzędu porażka Hutnika, Przebój wciąż niepokonany

Hutnik Nowa Huta - Przebój Wolbrom 1-2 (1-2)

0-1 Duda 25
1-1 Nawrot 30
1-2 Majcherczyk 33

Sędziował Szymon Ubożak (Kielce). Żółte kartki: Gamrot, Guja  – Kok, Wsół, Mielec, Palczewski. Czerwona kartka - Kok (76, druga żółta). Widzów 500.

HUTNIK: Kusak – Antoniak (46 S. Jagła), Orłowski (46 Sierakowski), Bienias, Urbaniec – Gamrot (90 Hul), Świątek, Guja – Lampart (77 Witek), Cichy, Nawrot.

PRZEBÓJ: Palczewski – Morawski, Ochman, Kiczyński, Wdowik – Wsół (60 Kowalczyk), Kok, Mielec (90 Pazurkiewicz), Duda (84 Takushima), Majcherczyk – Jarosz (72 Pindiur).

Przebój Wolbrom to kolejny rywal, który zasmucił kibiców Hutnika Kraków. Wolbromianie wygrali na Suchych Stawach 2-1, to trzecia z rzędu porażka zespołu Andrzej Paszkiewicza, a Przebój pozostaje niepokonany w III lidze.

Przebój prowadził po golu Sławomira Dudy, który w 25. minucie spotkania precyzyjnie wykończył dogranie Tomasza Jarosza na 11. metr pola karnego. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać. W 30. minucie przy dośrodkowaniu niepewnie wychodził z bramki Palczewski, co wykorzystał Michał Nawrot pakując piłkę do siatki i doprowadzając tym samym do remisu. Radość gospodarzy nie trwała długo, bowiem już trzy minuty później ponownie na prowadzenie wyprowadził gości uderzeniem głową Mateusz Majcherczyk.

Jak się później okazało trafienie młodego pomocnika, który zasilił szeregi "Trójkolorowych" przed tym sezonem było decydujące i pozwoliło Przebojowi na wywalczenie kompletu punktów na trudnym terenie, mimo, że podopieczni trenera Macieja Antkiewicza kończyli mecz w osłabieniu, po czerwonej kartce jaką zobaczył Piotr Kok. Przebój wciąż pozostaje niepokonany w tym sezonie.

Mecz 6. kolejki rozegra wcześniej niż inni, bo już w środę w Wolbromiu ze Szreniawą Nowy Wiśnicz. Został przełożony z soboty na środę z uwagi na obchody 75-lecia istnienia klubu. Z tej okazji do Wolbromia przyjedzie w sobotę na towarzyską potyczkę Ruch Chorzów.