Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Bramkarz ustawiał mur, a Wdowik już trafiał

Wolski Lubań Maniowy - Przebój Wolbrom 0-2 (0-0)

0-1 Ochman 69, karny
0-2 Wdowik 82
Sędziował: Śliwa Andrzej (Kielce). Żółte: Czubiak, Hałgas - Wiśniewski, Czerwona kartka - Czubiak (68, 2. żółta).
LUBAŃ: Majerczyk - Duda, Gąsiorek, Czubiak, Gołdyn- Zieliński (60 Połomski), Hałgas, Krzystyniak, Górecki- Firek (70 Bachleda), Komorek (46 Sral).
PRZEBÓJ: Palczewski - Morawski, Wdowik, Kiczyński, Ochman- Pindiur, Duda, Głaz, Wiśniewski (60 Wsół)- Kostek(85 Karpierz), Pazurkiewicz.

Do przerwy gra była w miarę wyrównana, nie padły jednak bramki. Sytuacja odwróciła się po ponad godzinie gry, kiedy Czubiak obejrzał czerwoną kartkę, a za jego faul Przebój dostał jeszcze rzut karny, Na bramkę zamienił go Jakub Ochman. Od tego momentu gra Przeboju była dużo spokojniejsza. Zielono-biało-czerwoni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i czekali na szansę, by podwyższyć rezultat.

Sztuka ta udała się po raz kolejny ze rzutu wolnego. Został podyktowany w okolicach 40. metra. Kiedy bramkarz gospodarzy ustawiał jeszcze mur, został zaskoczony mocnym uderzeniem defensora Tomasza Wdowika, po którym piłka powędrowała w samo okienko bramki ! Tym sposobem od 82 minuty wolbromianie prowadzili już 2-0,a  potem nie dali sobie odebrać wygranej.