Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Pewne zwycięstwo Beskidu nad Orliczem

Piłkarze z Andrychowa pokonali drużynę Orlicza Suchedniów 3-1 w bardzo ważnym meczu, w kontekście walki o utrzymanie. Dwa gole strzelił Mariusz Sobala, a jedno trafienie dołożył Przemysław Knapik.

Beskid Andrychów - Orlicz Suchedniów 3-1 (0-0)

1-0 Sobala 61, karny

2-0 Knapik 75

3-0 Sobala 80

3-1 Sobczyński 88

Sędziował Przemysław Greń (Oświęcim). Żółte kartki: Kubiec, Sobczyński (O). Widzów 100.

BESKID: Syty (Kurzyniec) - Chworostiany (Wandzel), Rumiński, Strojek, Galos, Adamus, Kaczmarczyk, Sobala, Chowaniec (Tarabuła), Smoliński, Knapik.

ORLICZ: Osama - Krogulec, Kubiec, Sobczyński, Marek Banaczkowski (64 Targowski), Zegadło, Zacharski, Armata, Rogala, Skarbek, Mojecki (64 Maciej Banaczkowski).

Pierwsza połowa była wyrównana, ze wskazaniem na andrychowian Stworzyli sobie oni kilka szans, ale grzeszyli nieskutecznością. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po godzinie gry, gdy w polu karnym sfaulowany został Tomasz Kaczmarczyk, a Mariusz Sobala zamienił „jedenastkę” na gola. Goście musieli przejść do bardziej otwartej gry, z czego korzystali Beskidowcy. W 75. minucie lewym skrzydłem popędził na samotne spotkanie z bramkarzem Sobala. Zagrał piłkę do lepiej ustawionego Kaczmarczyka, który jednak nie zdołał oddać strzału. Zrobiło się ogromne zamieszanie, w którym najskuteczniejszy był Przemysław Knapik, umieszczając futbolówkę w siatce

Trzecie trafienie dołożył Sobala, popisując się ładnym strzałem pod poprzeczkę z kilkunastu metrów. Później znakomitą okazję miał Robert Smoliński, ale uderzył za lekko i bramkarz Orlicza zdołał sparować strzał. W samej końcówce honorowego gola strzelili goście. Sobczyński zaskoczył Michała Kurzyńca uderzeniem z rzutu wolnego po śliskiej murawie.