Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Dalin Myślenice - Limanovia Szubryt Limanowa 5-2 (2-2)

2-2 Dziadzio 30

3-2 Kęsek 49

4-2 Kęsek 76

5-2 Szwajdych 90

Sędziował Konrad Kolak (Nowy Sącz). Żółte kartki: Tokarz, Pilch - Fałowski, Orzechowski. Widzów 200.

DALIN: Szwiec - Tokarz, Pilch, Sz. Cygal, Senderski, Płonka, Niedźwiedź (76 Wojtan), Szwajdych, Kęsek (90 Bałucki), Biel (60 Litewka), Mazela.

LIMANOVIA: Pyskaty - Słaby, Garzeł, Banaszkiewicz (68 Gadzina), Kulewicz, Pietrzak (71 Ślazyk), Orzechowski (68 Wańczyk), Skiba, Dziadzio, Mężyk (77 Kiwacki), Fałowski.

Wynik błyskawicznie otworzył Senderski po akcji Biela i fatalnej interwencji Pyskatego. Podwyższył na 2-0 Mazela, w zamieszaniu podbramkowym i po strzałach głową Szwajdycha oraz Biela. Limanovia ruszyła do zdecydowanej ofensywy, zaś Dalin niepotrzebnie cofnął się. W 15. minucie piękny strzał w słupek oddał Mężyk, zaś Szwiec cudem sparował dobitkę Pietrzaka. Z kolei niebezpiecznie, choć niecelnie, uderzał z wolnego Skiba.

Wkrótce jednak wynik uległ zasadniczej zmianie. I to w odstępie kilkudziesięciu sekund. Najpierw z bliska umieścił piłkę w siatce Orzechowski, a chwilę później doprowadził do wyrównania Dziadzio (dobitka). Szwiec natomiast nie dał się zaskoczyć kolejnemu strzałowi Fałowskiego.

Dalin przystąpił do drugiej połowy maksymalnie skoncentrowany, mądrze broniący się i bardzo groźnie kontrujący. Niebawem po wznowieniu meczu dośrodkowywał Pilch, lot piłki przedłużył głową Mazela, zaś Kęsek trafił pod poprzeczkę. Limanovia odpowiedziała bardzo groźnymi uderzeniami Fałowskiego i Dziadzia, ale Szwiec był dziś w znakomitej formie. Przy golu na 4-2 z asysty Płonki skorzystał Kęsek. Razem z Mazelą uczestniczył on ponadto w akcji, którą sfinalizował w ostatnich sekundach spotkania Szwajdych.

Akcji, która znokautowała drużynę z Limanowej. Natomiast Dalin rozegrał popisową partię.