Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)
Czterdziestolatek Manelski

Gol strzelony przez Popielę zapewnił Unii zasłużone zwycięstwo nad beniaminkiem z Bodzentyna. Był to urodzinowy prezent piłkarzy dla trenera Marcina Manelskiego, który akurat dziś obchodzi 40. urodziny.

Unia Tarnów - Łysica Bodzentyn 1-0 (1-0)

1-0 Popiela 21

Sędziował Tomasz Kita (Brzesko). Widzów 500.

UNIA: Libera - Witek, Kleinschmidt, Mikołajczyk, Węgrzyn, Drozdowicz, Kazik, Ślęzak (70 Sojda), Matras (65 Wilk), Wolański (77 Kostecki), Popiela (90 Radliński).

Trener Unii Tarnów, Marcin Manelski: - Do przerwy pokazała się Unia z bardzo dobrej strony. Było wiele ciekawych akcji, jedna z nich zakończyła się strzeleniem zwycięskiego gola. Goście egzekwowali rzut wolny, po wyłapaniu piłki Libera błyskawicznie uruchomił wyrzutem Witka. Ten zaadresował dalekie podanie do Popieli, który po minięciu bramkarza dopełnił formalności.

- Po przerwie było już inaczej, Łysica zagrała odważnie. I bodaj w 84. minucie była bardzo bliska wyrównania, kiedy jeden z jej zawodników nie trafił z 5-7 metrów do niemal pustej bramki. W sumie nasze zwycięstwo szczęśliwe, ale zasłużone.

Dodajmy, że zawodnikiem Łysicy, który stanął przed ogromną szansą był Wilk. Zaś we wcześniejszej fazie meczu powinien posłać piłkę do siatki inny gracz gości, Czarnecki.