Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Przebój Wolbrom - Juventa Starachowice 0-4 (0-0)

0-1 Płusa 46

0-2 Korona 52

0-3 Anduła 74

0-4 Kalista 90

Sędziował Konrad Kolak (Nowy Sącz). Żółte kartki: Wśniewski - Kalista. Widzów 300.

PRZEBÓJ: Palczewski - Pindiur (67 Wdowik), Ochman, Kiczyński, Derejczyk (61 Hrvat), Jarosz, Karpiński (61 Duda), Guja, Wiśniewski, Mazela, Spurna (61 Łapuszek).

JUVENTA: Wróblewski - Korona, Senderowski, Gębura, Płusa (90 Stawiarski), Drej, Gruszczyński (90 Fabjański), Wójtowicz, Kopeć (75 Tobiszewski), Anduła, Kalista (90 Drabik).

Bardzo dziwny mecz. Do przerwy utrzymywała się przewaga Przeboju, który w fatalnych warunkach (sypiący śnieg...) dochodził do sprzyjających sytuacji podbramkowych. Największe zagrożenie dla bramki Wróblewskiego powstawało po stałych fragmentach gry egzekwowanych przez Guję.

Najlepszą okazję miał w 31. Jarosz, który po zagraniu Spurny minął obrońcę, ale Wróblewski interweniował skutecznie, parując strzał na korner. Chwilę później Pindiur niespodziewanie uderzył z dystansu, bramkarz Juventy odbił piłkę na poprzeczkę. Z kolei ze strony gości było bardzo groźnie po akcji Anduły i Gruszczyńskiego, po strzale Wójtowicza instynktownie interweniował Palczewski.

Zaraz po zmianie stron Juventa objęła prowadzenie. Z 35 metrów strzelał Płusa, odbita po koźle piłka zaskoczyła Palczewskiego. Na 2-0 dla gości podwyższył Korona, który popisał się bezpośrednim strzałem w tzw. dług róg.

Goście poszli za ciosem, korzystając z rozluźnienia szyków obronnych przez wolbromian. Juventa wyprowadziła kontrę w 74. minucie, Anduła popędził lewą stroną i przelobował golkipera Przeboju. Piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Rozmiary wysokiego zwycięstwa Juventy określił w ostatnich sekundach Kalista, który wykorzystał niezdecydowanie Palczewskiego przy wyjściu z bramki.