Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Unia Tarnów - Juventa Starachowice 1-2 (0-0)

0-1 Korona 50

1-1 Wolański 54

1-2 Anduła 74

Sędziował Mariusz Stolarz z Brzeska. Żółte kartki: FurmańskiMatras - Kidoń. Widzów 150.

UNIA: Szuba - Pawlak, Ojirogbe, Furmański, Węgrzyn - Witek (85 Drozdowicz), Kazik, Ślęzak, Matras - Nytko (63 Kroker), Wolański (75 Ogar).

JUVENTA: Wróblewski - Korona, Gębura, Pastuszka, Szymoniak - Wójtowicz, Drej (63 Gruszczyński), Kopeć (69 Jaros), Kidoń - M. Kalista, Anduła (80 Tobiszewski).

Pierwotny termin meczu Unii z Juventą był wyznaczony na sobotę 25 września, ale w tym samym czasie na stadionie w Mościcach odbywały się żużlowe mistrzostwa Europy. W związku z powyższym przełożono trzecioligowe spotkanie na dziś.

Pogoda niestety nie była sprzymierzeńcem piłkarzy. Mecz toczył się na grząskiej murawie i podczas padającego deszczu. Do przerwy gra była wyrównana. Rozpędzona Juventa groźnie kontratakowała, lecz Szuba wybiegami aż do linii „16” zażegnywał niebezpieczeństwo. Ponadto bardzo ładnie obronił groźne uderzenie z wolnego Wójtowicza, z odległości około 30 metrów. Unia dążyła do zdobycia bramki, lecz klarownych sytuacji zabrakło.

Po zmianie stron szybko zmienił się wynik. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Koronę piłkę wyekspediował jeden z obrońców Unii. Futbolówka wróciła pod nogi Korony, który strzałem z ostrego kąta zaskoczył Szubę. Chwilę później było już 1-1. Po szybkiej akcji lewą stroną Matras dokładnie dośrodkował na głowę Wolańskiego, który odzyskał remis dla tarnowian. W 74. minucie Juventa ponownie objęła prowadzenie. Znów po rzucie rożnym. Wyraźny błąd popełnił Szuba, który rozminął się z piłką. Futbolówka stanęła w błocie metr przed linią bramkową i Anduła dopełnił formalności. Unia starała się wyrównać, lecz Ogar i Kroker nie pokonali w dogodnych sytuacjach bramkarza gości, Wróblewskiego.

Tuż przed końcem spotkania Juventa raz jeszcze skontrowała, ale Szuba wygrał pojedynek sam na sam z M. Kalistą.