Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2010/2011 > Seniorzy > III liga (Kraków-Kielce)

Dalin Myślenice - Unia Tarnów 2-1 (1-1)

0-1 Ogar 31

1-1 J. Górecki 43

2-1 Biel 60

Sędziowali: Tomasz Piróg oraz Tomasz Wygaś i Jan Moskal (Kraków). Żółte kartki: Tokarz, Płonka, Pilch, Senderski - Furmański, Matras. Mecz bez publiczności.

DALIN: Obłaza - Cygal, Pilch, Tokarz, Senderski - Płonka (52 Bała), Biel (82 Moskal), Kałat, J. Górecki - Mizia (77 Wojtan), M. Górecki (90 Wolski).

UNIA: Szuba - Pawlak, Ojirogbe, Furmański, Węgrzyn - Ślęczka (62 Drozdowicz), Kazik, Ślęzak (46 Nytko), Matras - Ogar (46 Kroker, 82 Sojda), Wolański.

Zaległy mecz z premierowej kolejki sezonu musiał się dziś odbyć bez udziału publiczności, co było konsekwencją niespełnienia przez Dalin warunków ustalonych przez policję. Widowisko jednak było bardzo emocjonujące i trzymało w napięciu do ostatniego gwizdka arbitra.

W 17. minucie, po akcji Jakuba Góreckiego, Biel trafił w słupek. Później idealną sytuację bramkową zmarnował Kałat, ale to jednak Unia przejęła inicjatywę. W 31. minucie, po błędzie myślenickich obrońców, którzy niefrasobliwie wybijali piłkę, Ogar zdecydował się na strzał w tzw. długi róg i Obłaza był bez szans. W 38. minucie podopieczni Marcina Manelskiego mogli podwoić zaliczkę, potężny strzał Wolańskiego trafił w składanie słupka z poprzeczką.

Dalin zdołał się otrząsnąć z przewagi rywali i jeszcze przed pauzą wyrównał. Lewą stroną zainicjował akcję Mizia, zagrał do Kałata, który przedłużył podanie do Jakuba Góreckiego, a ten strzelił do siatki. Piłka po odbiciu się od poprzeczki wprawdzie wyszła w pole, lecz wcześniej minęła linię bramkową, co natychmiast zasygnalizował asystent liniowy. Już przy stanie 1-1 Szuba efektownymi interwencjami zażegnał niebezpieczeństwo po groźnych strzałach Biela i Mizi.

Druga połowa zaczęła się od ataków Unii, która egzekwowała sporo rzutów rożnych i wolnych. Właśnie po rzucie wolnym niebezpiecznie strzelał w 50. minucie Kroker, lecz piłka przeszła nad poprzeczką. Później Pawlak i Matras dali zatrudnienie bramkarzowi Dalinu, ale Obłaza spisał się jak należy. Dalin nie pozostawał dłużny. W 53. minucie Jakub Górecki po akcji Mizi i Kałata strzelił minimalnie obok słupka, zaś sekundy później soczyste uderzenie Mizi efektownie sparował Szuba. Równo po godzinie gry nastąpiła akcja meczu. Kałat zagrał do Biela, ten po nienagannym przyjęciu piłki na pierś oddał kapitalnym strzał w „okienko”. Wspaniały gol!

Już do końcowego gwizdka Dalin trzymał kontrolę nad wydarzeniami. Mógł nawet podwyższyć wynik, ale po próbach podjętych przez Jakuba i Michała Góreckich piłka minimalnie przechodziła nad poprzeczką. Trener Dalinu, Robert Nowak, przyznał w pomeczowym  komentarzu, że do pauzy lepiej prezentowała się Unia. Myśleniczanie jednak potrafili odrobić straty, zaś po zmianie stron byli drużyną wyraźnie przeważającą. Dlatego kolejne zwycięstwo Dalinu uznał trener Nowak za jak najbardziej zasłużone.