Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > II liga (wschód)

3-1 Wlazło 90+3
Żółte kartki: Witek, Bednarczyk, Sojda - Pach, Radecki. Czerwona kartka - Witek (83, 2. żółta)
UNIA: Libera - Witek, Bednarczyk, Pawlak, Węgrzyn - Sojda, Kostecki, Furmański (65 Wilk), Ślęzak (58 Radliński) -  Matras, Fałowski.
RADOMIAK: Budzyński - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Derbich - Odunka, Pach, Wlazło, Figiel -  Byszewski (46 Radecki), Leandro (46 Prędota).

Kibice na Stadionie Miejskim w Tarnowie dawno nie oglądali prowadzenia swoich piłkarzy do przerwy 3-0. Uniści znakomicie rozegrali ostatni kwadrans pierwszej połowy wbijając drużynie Radomiaka Radom trzy bramki. Znowu silnym punktem zespołu były stałe fragmenty gry, a na listę strzelców ponownie wpisywali się obrońcy Dominik Bednarczyk oraz Kamil Pawlak. Trzecią bramkę z rzutu karnego zdobył Fabian Fałowski.

Przed meczem w Tarnowie wyżej notowanym zespołem był Radomiak. Tydzień wcześniej rozbił Garbarnię Kraków 4-1. Tym razem jednak to tarnowianie okazali się bardzo skuteczni, już do przerwy podcinając gościom skrzydła. Rywale dopiero w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę honorową, dodatkowo w momencie kiedy po drugiej żółtej kartce dla Roberta Witka tarnowianie grali w osłabieniu. Unia ma na swoim koncie 32 punkty, odniosła dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Do czołówki jednak niewiele brakuje. Za tydzień zmierzy się z zespołem Wisły Puławy, który to mając tylko dwa punkty więcej zajmuje 5 miejsce.

Należy dodać, że na meczu pojawiła się maskotka – jaskółka w nowej koszulce, z imieniem na plecach.  Fanom Jaskółek najbardziej przypadła do gustu propozycja „Zetka” i tak już oficjalnie nazywa się maskotka.