Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > II liga (wschód)

Puszcza Niepołomice - Unia Tarnów 4-1 (2-0)

2-0 Cholewiak 14

3-0 Lizak 68

3-1 Adamski 81

4-1 Cholewiak 83

Sędziował Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Żółte kartki: Rodin, Szymonik, Biernat, Nowak, Cholewiak, Janik.
Czerwona kartka - Szymonik (65, druga żółta).
PUSZCZA: Stępniowski - Szymonik, Jurkowski, Biernat, Tarasek - Cholewiak, Nowak, Rodin (46 Lizak), Kałat (70 Zontek), Paul (76 Janik) - Moskwik (86 Mizia).
UNIA: Libera (36 Pietuch) - Furmański (71 Drozdowicz), Bednarczyk, Pawlak, Węgrzyn - Radliński, Kostecki, Sojda (61 Wróbel), Kazik, Adamski (88 Szumlański) - Popiela.

Po pierwszej groźniejszej akcji Puszcza prowadziła. Świetnie dysponowany Mateusz Cholewiak w 4 min urwał się tarnowskiej obronie, jego pierwszy strzał zablokował Marcin Furmański, ale piłka wróciła pod nogi Cholewiaka, który bezbłędnie przymierzył w lewy górny róg. W 8. min po rogu i wybiciu piłki natychmiastowy strzał oddał Dawid Sojda, ale lecącą w prawy dolny róg piłkę Krystian Stępniowski odbił na róg. Piłkę dośrodkował Łukasz Kazik, a strzał głową Dominika Bednarczyka nieznacznie minął lewy słupek. Tarnowianie próbowali więc szybko odpowiedzieć na straconą bramkę, ale ani się obejrzeli, gdy było 2-0. Wydawało się, że Cholewiak był na spalonym, ale sędzia puścił grę i tuż przed polem karnym doszło do zderzenia Tomasza Libery, szarżującego pomocnika Puszczy i jeszcze chyba wmieszał się w to jeden z tarnowskich obrońców. W efekcie przepchnięta przez Cholewiaka piłka wturlała się do bramki, a Libera odniósł kontuzję i 20 minut później musiał zostać zmieniony przez Dominika Pietucha. W 19 min po kolejnym błędzie obrony Jaskółek sam w polu karnym znalazł się Amerykanin Robert Paul, ale przestrzelił. W drugiej części I połowy piłkarze Unii 3-krotnie byli w sytuacjach sam na sam z bramkarzem, ale w 32. min Sojda zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, w 34. po ładnym rozegraniu w środku Sojdy i Sergiusza Kosteckiego oko w oko ze Stępniowskim stanął Łukasz Popiela, ale przelobował także bramkę, zaś w 44. min, wypuszczony po lewej przez Kazika, Sojda wpadł w pole karne i uderzył w krótki róg, lecz bramkarz Puszczy był czujny i sparował piłkę na róg.

W II połowie Unia zaatakowała i w 62. min mogło być 2-2. W 55. min Kazik dośrodkował z wolnego na 12 metr, Bendarczyk odegrał piłkę głową w prawo, gdzie Damian Szymonik złapał atakującego Popielę i Jaskółki uzyskały rzut karny. Sam poszkodowany strzelił z 11 m w prawo, ale Stępniowski go wyczuł, rzucił się w tempo i odbił piłkę. W 62. min lewym skrzydłem przedarł się Szymon Adamski i idealnym podaniem obsłużył stojącego 6 metrów przed bramką Popielę, który miał dużo czasu, przyjął sobie piłkę i huknął... nad poprzeczką. Trzy minuty później drugie "żółtko" zobaczył Szymonik i Unia grała 11 na 10. Co z tego? Minęły ledwie 2. minuty i było 3-0. Wolnego egzekwował Kostecki, ale piłkę przed polem karnym wywalczyli gospodarze i przeprowadzili wzorową kontrę. Jarosław Lizak długim podaniem uruchomił startującego prawym skrzydłem Cholewiaka, który spod chorągiewki rożnej zagrał ostro wzdłuż bramki, a zamykający akcję Lizak z bliska trafił do siatki. W 82. min honorowy gol dla Jaskółek (i pierwszy od miesiąca) zdobył Adamski, który w gąszczu obrońców w polu karnym zdecydował się na strzał i piłka, odbiwszy się od lewego słupka, w końcu wpadła do bramki Puszczy. Dwie minuty później nastąpił festiwal błędów przy wyprowadzaniu piłki, po którym Cholewiak w sytuacji sam na sam z Pietuchem pewnie strzelił w długi prawy dolny róg. Autor hat-tricka mógł w 90. min zdobyć 4. bramkę, ale w sytuacji 1 na 1 nieudanie lobował.

Puszcza ponownie jest liderem tabeli, Unia doznała czwartej porażki z rzędu i spadła aż na 12. miejsce.