Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > II liga (wschód)
Szreniawa nie dała rady II-ligowcowi z Tarnowa2013-03-23 21:17:00

II-ligowa Unia Tarnów pokonała 6-1 III-ligową  Szreniawę Nowy Wiśnicz w sparingu, który obu zespołom zastąpił odwołane ligowe mecze.

Unia Tarnów – Szreniawa Nowy Wiśnicz 6-1 (5-0)
Bramki: Fałowski 19, 22, Wilk 34, Matras 40, 45, Radliński 56 – Stokłosa 90
SZRENIAWA: Półtorak – Wojewoda, Adamczyk, Orzeł, Plata – Kokoszka, Witek, Stokłosa, Dunaj – Rębilas, Juras oraz Wardęga, Choma.

Na wyniku zaważyła przede wszystkim pierwsza połowa, w której to wiśniczanie stracili aż pięć goli będąc dużo słabszym zespołem od swojego rywala. W 19 minucie po stałym fragmencie gry i zamieszaniu podbramkowym z bliska do siatki trafił Fałowski. Ten sam zawodnik chwilę później wykorzystał nieporozumienie linii defensywnej wiśniczan i podwyższył prowadzenie. Do przerwy tarnowianie zdobyli kolejne gole za sprawą skutecznie wykańczanych kontrataków i bardzo mocnego uderzenia Matrasa z 45 minuty, który z 20 m trafił tuż pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Karola Półtoraka. Wiśniczanie przed przerwą stworzyli dwie dogodne sytuacje, ale najpierw do piłki zagranej wzdłuż bramki przez Platę nie doszedł Juras, a po chwili uderzenie jednego z naszych zawodników minimalnie minęło bramkę.

W drugiej połowie Szreniawa zagrała o lepiej. Wprawdzie kolejnego gola za sprawą mocnego uderzenia pod poprzeczkę zdobył dla Unii Radliński, ale III-ligowcy wypracowywali sobie sytuacje podbramkowe. Bliski zdobycia gola był między innymi Tobiasz Stokłosa po strzale z rzutu wolnego oraz dwukrotnie Piotr Kokoszka. Powstrzymywał ich młody golkiper Unii. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wiśniczanie zdobyli honorową bramkę. Po przechwycie futbolówki, Adam Dunaj zagrał do niepilnowanego Tobiasza Stokłosy, który z bliski ustalił wynik tego spotkania.

W barwach Szreniawy zaprezentowała się czwórka nowo pozyskanych zawodników - Adamczyk (pozyskany z BKS-u), Juras (Górnik Wieliczka), Półtorak (Przebój) i Plata (Sandecja II). Zagrał też Hubert Wardęga, który w najbliższym czasie zostanie potwierdzony do gry w Szreniawie.

W przyszłym tygodniu Szreniawa Nowy Wiśnicz ma zaplanowany mecz ligowy z Łysicą Bodzentyn. Jeśli to spotkanie nie dojdzie do skutku, to wiśniczan czeka kolejny mecz sparingowy z czwartoligowym Tymbarkiem.