Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > II liga (wschód)
Grad bramek w sparingu Garbarni z Termaliką2013-02-08 20:45:00

I-ligowa Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała w sparingowym meczu rozegranym w Skotnikach II-ligowca Garbarnię Kraków aż 5-2.

Garbarnia Kraków - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2-5 (2-3)

2-5 Pawlusiński 87
GARBARNIA: Robert Widawski - Arkadiusz Ryś, Gjentijan Haxhijaj (75 Bartłomiej Piszczek), Marcin Pluta, Paweł Byrski - Sebastian Leszczak (71 Tony Nwachukwu), Marcin Siedlarz, Hasan Ibrahim , Longinus Uwakwe, Mateusz Broź - Łukasz Cichy.
TERMALICA:  Maciej Budka (30 Sebastian Nowak, 60 Maciej Pochroń) - Karol Piątek (46 Damian Skołorzyński), Jakub Czerwiński (46 Maciej Nalepa), Dalibor Pleva, Maciej Maślany (46 Łukasz Pielorz) - Emil Drozdowicz (60 Krzysztof Wrzosek), Vojtech Horvath (46 Krzysztof Kaczmarczyk), Andrzej Rybski (46 Piotr Ceglarz ), Łukasz Szczoczarz (46 Dariusz Pawlusiński ), Damian Piotrowski (46 Dariusz Jarecki) - Szymon Sobczak (46 Jakub Wróbel).

Zwycięstwo "Słoników" było jak najbardziej zasłużone, choć - biorąc pod uwagę przebieg gry - nieco za wysokie.

Początek spotkania należał do Brązowych, już w 6 minucie rozgrywający (podobnie jak w środę z Beskidem) bardzo dobre spotkanie Mateusz Broź skutecznie sfinalizował podanie Sebastiana Leszczaka. Podbudowani prowadzeniem Garbarze dążyli do podwyższenia wyniku i sprawiali sporo kłopotów defensywie niecieczan.

W 16 minucie po rozegraniu rzutu rożnego Broź uderzył kilka centymetrów nad poprzeczką. W 20 minucie Marcin Siedlarz przerzucił piłkę na skrzydło do Leszczaka, który dośrodkował w pole karne, ale nadbiegającego Łukasza Cichego uprzedził Maciej Budka.
W 32 minucie Emil Drozdowicz znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Roberta Widawskiego. W 35 minucie Widawski wygrał pojedynek sam na sam bodajże z Łukaszem Szczoczarzem, chwilę później to z kolei golkiper Termaliki ubiegł w ostatniej chwili Siedlarza. W 37 minucie po akcji Leszczaka i Siedlarza niecelnie uderzył Cichy.

W 38 minucie piłkę z linii bramkowej Brązowych wślizgiem wybił Hasan Ibrahim, ale już w 39 minucie Drozdowicz zdobył swojego drugiego gola, a w 41 minucie trzecim trafieniem ustrzelił klasycznego "hat-tricka".

W 43 minucie Ibrahim po otrzymaniu podania od Leszczaka zdecydował się na zaskakujący lob z 20 metrów, po którym piłka wylądowała idealnie w okienku bramki rywali.

Trener Garbarni Marek Motyka desygnował do gry w dzisiejszym spotkaniu praktycznie jedną jedenastkę, ze względu na jutrzejszy sparing w Myślenicach z Dalinem. Natomiast w składzie rywali pojawiło się na boisku 22 piłkarzy. Przewaga świeżości była więc po przerwie po stronie Bruk-Betu, co miało wpływ na przebieg gry.

W drugiej odsłonie najlepsze sytuacje mieli Brązowi w 50 minucie, kiedy to strzał z rzutu wolnego Brozia w dobrym stylu obronił Sebastian Nowak, a także w 82 minucie, kiedy to po kapitalnym rajdzie Brozia Cichy nie zmieścił piłki w krótkim rogu bramki strzeżonej przez trzeciego z kolei w tym meczu bramkarza Termaliki, Macieja Pochronia.

W drugiej połowie trafiali już tylko piłkarze z Niecieczy, Piotr Ceglarz zaskoczył Widawskiego strzałem z woleja zza pola karnego, po którym piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Na trzy minuty przed końcem Dariusz Pawlusiński strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów ustalił wynik spotkania.