Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2012/2013 > Seniorzy > II liga (wschód)
Garbarnia wyraźnie górą nad Puszczą, ale to tylko sparing...2013-01-30 19:48:00

Na sztucznej murawie obiektu w Skotnikach doszło dziś do sparingu małopolskich drugoligowców: Garbarni Kraków i Puszczy Niepołomice.

Gra kontrolna  podopiecznych Marka Motyki (Garbarnia) i Dariusza Wójtowicza (Puszcza) miała bardzo interesujący przebieg, obie drużyny testowały po kilku nowych zawodników. Podobnie jak latem ubiegłego roku (5-1 i 5-0) Garbarze znów byli wyraźnie lepsi od liderów II ligi, których pokonali różnicą aż trzech bramek.

Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice 4-1 (2-0)

1-0 Jurkowski 9 (samob.)

2-0 Uwakwe  42 (karny)

3-0 Kozieł 47

3-1 testowany 52

4-1 Leszczak 57

Sędziowali: Jacek Tylek oraz Rafał Kot i Wojciech Sierocki (Wieliczka).

GARBARNIA (I połowa): Szwiec - Talaga, Cyzio, Haxhijaj, Wasyl - Ibrahim, Uwakwe, Siedlarz, Stokłosa - Broź (Nwachukwu), Cichy.

(II połowa): Szwiec - Ryś, Piszczek, Pluta, Byrski - Leszczak, Wajda, Kalemba (Zelek), Metz, Sieniawski - Kozieł.

Prowadzenie dla Młodych Lwów zdobył zawodnik... Puszczy, Jurkowski, który chcąc zagrać piłkę do bramkarza skierował ją do własnej bramki. W 24. minucie bliski podwyższenia wyniku był Nwachukwu, ale wykończył  kapitalną akcję Brązowych minimalnie niecelnym strzałem nad poprzeczką. W 29. minucie Marcin Siedlarz przedryblował trzech rywali, jednak jego strzał obronił Kwedyczenko. W 35. minucie zaskakujące uderzenie Popieli w dobrym stylu wybronił Szwiec.

W 41. minucie w polu karnym niepołomiczan został sfaulowany Nwachukwu i arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Uwakwe.

Po przerwie Garbarnia szybko podwyższyła wynik za sprawą celnego strzału Kozieła, a autorem ostatniego podania był Leszczak. Puszcza groźnie odpowiadała na akcje Garbarzy, dzięki czemu nieliczni widzowie nie mogli się nudzić, a ostre tempo spotkania musiało przypaść do gustu nawet najwybredniejszym z nich.

W 52. minucie gola dla Puszczy zdobył testowany przez trenera Wójtowicza zawodnik, którego personaliów sztab szkoleniowy niepołomiczan nie chciał ujawnić. Dwie minuty później Sieniawski zagrał do Leszczaka, a ten  - jak się okazało - ustalił końcowy rezultat spotkania, które stało na naprawdę dobrym poziomie.