Strona główna > Piłka nożna > Archiwum > Małopolska 2011/2012 > Seniorzy > II liga (wschód)
Osiem goli Brązowych z Podgórzem2012-03-03 19:53:00

W dzisiejszym sparingu rozegranym w Skotnikach Garbarnia rozgromiła Podgórze 8-0. Jeszcze w latach 30. oba kluby występowały w polskiej ekstraklasie, ale teraz jest inaczej. Garbarnia jest klubem drugoligowym, Podgórze występuje w lidze V.

I ta różnica klas uwidoczniła się w tym spotkaniu, szczególnie w drugiej odsłonie. Podgórze, dopóki jego zawodnikom starczało sił, dzielnie stawiało opór Brązowym, jednak już drugi gol zdobyty zaraz po przerwie rozdzielił boiskowe role pomiędzy tymi zespołami.

Przewaga Garbarni rosła z minuty na minutę, a momentami była tak miażdżąca, że jej zawodnicy grając na dwa kontakty wymieniali pomiędzy  sobą około dwudziestu podań, zanim rywal zdołał dojść do piłki.
Pierwszy gol, zdobyty przed przerwą przez Bartka Praciaka, to efekt szybkiej akcji Garbarni, a autorem ostatniego podania do strzelca był Krzysztof Kozieł.

Druga bramka padła także po efektownej akcji Garbarzy i precyzyjnym podaniu Tomka Kalickiego ze środka pola na lewą stronę, po którym Tymek Chodźko ulokował piłkę w siatce bramki rywali mocnym strzałem pod poprzeczkę w długi róg. Trzeciego gola zdobył Kozieł po indywidualnej akcji Marcina Siedlarza, który mocno „zakręcił” obrońcami Podgórza.
Czwartą bramkę zdobył  Praciak, piąty gol to precyzyjna „główka” Bartosza Iwana po dośrodkowaniu Marcina Pluty. Gola na 6:0 „na wślizgu” zdobył Marcin Siedlarz w 79 minucie, ten sam zawodnik chwilę później wykorzystał podanie Sebastiana Leszczaka.
W ostatniej minucie spotkania przytomnością w polu karnym wykazał się Iwan, który skierował odbitą od jednego z …Garbarzy piłkę po atomowym strzale Siedlarza.

W sobotę 10 marca Garbarnia zmierzy się o g. 13 na boisku Nadwiślanu z Sandecją. Będzie to ostatni sparing Brązowych przed startem II ligi, zaplanowanym na 17 marca.

Garbarnia Kraków - Podgórze Kraków 8-0 (1-0)

1-0 Praciak 42
2-0 Chodźko 47